Wiadomości z Sosnowca

Turniej Czterech Prezydentów w hokeju na lodzie. Sosnowiczanie rozegrają 3 spotkania

  • Dodano: 2023-08-21 11:15

Takiego wydarzenia w historii polskiego hokeja jeszcze nie było. Na obiektach w Tychach, Sosnowcu i Oświęcimiu zostanie rozegrany Turniej Czterech Prezydentów.

3 obiekty, turniej 4 prezydentów

– W trakcie ostatnich Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie ukraińska delegacja zorganizowała spotkanie dla innych federacji. Tam właśnie odbyły się pierwsze rozmowy na temat turnieju. Prezes Sokoła Kijów zapytał czy drużyna decydujący moment okresu przygotowawczego mogłaby odbyć w Polsce. Oczywiście odpowiedziałem, że z przyjemnością ugościmy drużynę z Ukrainy. Następnie zadzwoniłem do prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i ustaliśmy, że Sokoły będą trenowały w Sosnowcu i Tychach. Następnie rozmawialiśmy z władzami Oświęcimia i tak narodził się pomysł turnieju. Dodatkowo rozmawialiśmy z Witalijem Kliczko i nie jest wykluczone, że mer Kijowa również nas odwiedzi – przekazał prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Inauguracja Turnieju Czterech Prezydentów

Turniej Czterech Prezydentów zostanie zainaugurowany 23 sierpnia na lodowisku w Sosnowcu. W meczu otwarcia na nowym obiekcie miejscowe Zagłębie zmierzy się z Sokołem Kijów.

– Cieszę się, że tak fantastyczny turniej zostanie rozegrany na lodowiskach w naszym kraju. Dla nas będzie to tak naprawdę sportowe otwarcie Stadionu Zimowego na ArcelorMittal Park. Wierzę, że nowe lodowisko i spółka będą odnosiły sukcesy i w spotkaniach z Unią Oświęcim czy GKS Tychy będziemy przynajmniej równorzędnymi rywalami. Ponadto będziemy jednym z nielicznych obiektów w Polsce na którym będziemy gościli kibiców przyjezdnych – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sprzedaż biletów rusza już dzisiaj, o godzinie 16.00 na https://bilety.zaglebie.eu/ Sosnowiczanie od 23 do 25 sierpnia rozegrają trzy spotkania, a rywalem naszej drużyny będą: Sokół Kijów, GKS Tychy oraz Re-Plast Unia Oświęcim.

Turniej Czterech Prezydentów w hokeju na lodzie. Sosnowiczanie rozegrają 3 spotkania / fot. UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również