Wiadomości z Sosnowca

Zatrzymano wandala, który ostrzelał przystanek

  • Dodano: 2022-10-27 14:15

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji V ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia wiaty przystankowej, do jakiego doszło 28.09.2022 roku w Sosnowcu na ulicy Wiejskiej. 36-latek ostrzelał szyby wiaty z broni gazowej. Wartość zniszczeń wyceniono na kwotę blisko 2300 złotych.

Sprawca był w przeszłości karany za podobne przestępstwa

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji V prowadzili sprawę zniszczenia wiaty przystankowej, do jakiego doszło w dniu 28.09.2022 roku. O akcie wandalizmu zawiadomił ich wówczas przechodzień. Dzięki pracy kryminalnych sprawca został ustalony i w dniu 24.10.2022 roku zatrzymany. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Sosnowca w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Podczas przeszukania śledczy znaleźli u niego broń gazową, na której posiadanie nie jest wymagane zezwolenie, jednak to właśnie z niej 36-latek ostrzelał wiatę przystankową, wybijając w niej szyby.

Policjanci zabezpieczyli broń jako dowód w sprawie. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do dokonania zniszczeń- tłumaczył, że był wtedy pijany i nie wie, dlaczego to zrobił. Za popełnione przestępstwo może mu teraz grozić do 5 lat więzienia. Wartość zniszczeń wyceniono na kwotę blisko 2300 złotych.

Zatrzymano wandala, który ostrzelał przystanek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również