Wiadomości z Sosnowca

Policjanci zlikwidowali wytwórnię fałszywych dokumentów [FOTO, FILM]

  • Dodano: 2022-10-13 14:00

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 4 osoby podejrzane m.in. o fałszerstwo i wyłudzenia ubezpieczeń na kwotę ponad miliona złotych. Kryminalni zlikwidowali też punkt w Sosnowcu, w którym podrabiane były dokumenty i zabezpieczyli przedmioty używane do ich fałszowania.

Mężczyznom grozi nawet 10 lat więzienia!

Wydział Kryminalny prowadzi wielowątkowe śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie dotyczące przestępstw przeciwko mieniu, do których dochodziło w latach 2017-2018. Kryminalni pracujący nad sprawą zgromadzili mocny materiał dowodowy, który dał podstawę do zatrzymania czterech osób. Na początku tygodnia w ręce policjantów wpadło czterech mężczyzn w wieku od 29 do 50 lat. To mieszkańcy województwa śląskiego, którzy odpowiedzą za podrabianie dokumentów, oszustwa, wyłudzenia odszkodowań, kradzieże oraz składanie fałszywych zeznań w trakcie postępowań karnych.

Zatrzymani zakładali spółkę, a następnie brali w leasing samochody, które podpalali lub pozorowali kradzież po to, by ubezpieczalnie wypłacały im odszkodowania. Jak szacują śledczy, wyłudzili w ten sposób ponad milion złotych. Mężczyźni odpowiedzą też za zaciągnięcie kredytu na 20 tysięcy złotych, do zdobycia którego jeden z nich posłużył się w banku podrobionym dowodem osobistym i zaświadczeniem o zarobkach.

W Sosnowcu zlikwidowano punkt, w którym podrabiano dokumenty

Ponadto policjanci namierzyli i zlikwidowali ośrodek fałszerski w Sosnowcu, w którym mężczyźni podrabiali dokumenty. Kryminalni wraz z policyjnymi specjalistami z laboratorium kryminalistycznego znaleźli tam przedmioty służące do ich fałszowania. Zabezpieczyli matryce pieczęci, siatki do sitodruków, folie opalizujące, karty polimerowe, klisze, farby UV oraz fragmenty przywłaszczonych dowodów osobistych.

Mężczyznom przedstawiono w sumie 19 zarzutów, a prokurator objął zatrzymanych policyjnym dozorem i zastosował poręczenia majątkowe w wysokości od 10 do 25 tysięcy złotych. Każdemu z nich grozi nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również