Wiadomości z Sosnowca

Warte pół miliona pomysły mieszkańców zostaną zrealizowane

  • Dodano: 2021-08-13 10:00

Kolejne dwie inwestycje z Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu ruszą na dniach. Miasto właśnie podpisało umowy z wykonawcami. W ciągu ostatnich lat, w Sosnowcu zrealizowaliśmy ok. 240 inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Od najmniejszych, jak postawienie ławek, do tych nieco większych.

- Place zabaw, skwery, chodniki, siłownie pod chmurką, renowacje parków czy parkingi, a nawet tężnie solankowe. To wszystko jest już do dyspozycji sosnowiczan - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. A to dopiero początek, ponieważ kolejne inwestycje ruszą już wkrótce.

11 sierpnia miasto podpisało umowę z wykonawcami dwóch kolejnych przedsięwzięć, które zrodziły się w głowach mieszkańców. Jedno z nich dotyczy mieszkańców Milowic. Tam bowiem odmieniony zostanie stary park w rejonie ulicy Studziennej. Zakres inwestycji obejmuje wytyczenie i wykonanie nowego układu ciągów pieszych i zatoczek. Realizacja inwestycji przewiduje również montaż elementów małej architektury (ławek i koszy parkowych).

- Bardzo mnie to cieszy, że kolejny park się zmieni. Odświeżenie tego miejsca to idealne dopełnienie tzw. parku z kamieniem, który jest nieopodal – mówi prezydent.

Plac zabaw dla psów w Sosnowcu

Kolejnym pomysłem jest PsiLądek Dobrej Zabawy. Chodzi o skwer przy ulicy Królewskiej w Starym Sosnowcu, gdzie powstanie plac zabaw... dla psów.

Na miejscu znajdzie się ogrodzony wybieg z licznymi urządzeniami dla psiaków, ale też odpowiednią infrastrukturą dla właścicieli. Dodatkowo wyremontowana zostanie ostatnia część skweru: zmodernizowana będzie alejka, pojawi się też nowa roślinność oraz oświetlenie w rejonie wybiegu.

- W sumie obie inwestycje pochłoną ok. 550 tysięcy złotych i przeprowadzone będą w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Cieszy mnie, że zmienią się kolejne tereny zielone. To doskonały przykład idei Budżetu Obywatelskiego: mieszkańcy mają pomysł, głosują, a my realizujemy. Zgodnie z umową, te pomysły mają zostać wykonane jeszcze w tym roku - mówi prezydent Sosnowca.

W ramach tegorocznej VIII edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 106 projektów. Obecnie trwa weryfikacja pomysłów.

Google NewsSubskrybuj Sosnowiecki.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również