Wiadomości z Sosnowca

Murapol Apartamenty na Wzgórzu - nowa inwestycja w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-12-21 14:45

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy wprowadził do oferty 117 mieszkań w ramach 1. etapu inwestycji Murapol Apartamenty na Wzgórzu, zaprojektowanej przy ul. Klimontowskiej w Sosnowcu. Zaledwie 5 minut od centrum miasta, w okolicy parków Sieleckiego i Środula, powstanie 6-kondygnacyjny budynek z szeroką ofertą lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 64 mkw. Każdy z nich wyposażony będzie w pakiet antysmogowy oraz możliwość zamontowania smart home – innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej.

Ofertę Grupy Murapol wzbogaciła najnowsza śląska inwestycja – Murapol Apartamenty na Wzgórzu

W ramach 1 etapu przedsięwzięcia zaplanowanego w Sosnowcu do sprzedaży trafiło 117 lokali mieszkalnych, od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe, z których każde będzie posiadało pakiet antysmogowy, czyli technologię filtrów z nanowłókien chroniących pomieszczenia przed zanieczyszczeniami z zewnątrz oraz home management system, umożliwiający instalację smart home – systemu zdalnego sterowania zużyciem mediów w mieszkaniu, pozwalającego na oszczędności sięgające nawet 28 proc. w skali roku.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia architektoniczna należąca do Grupy Murapol. Pierwszy, 6-kondygnacyjny budynek otoczony będzie starannie wyselekcjonowaną roślinnością i elementami małej architektury, a teren wokół niego zapewni mieszkańcom dobrą komunikację oraz poczucie prywatności. Do każdego mieszkania na parterze będzie przynależał ogródek z wybrukowanym tarasem, a te na wyższych piętrach posiadać będą obszerne tarasy z atrakcyjnym widokiem na panoramę miasta. W sąsiedztwie inwestycji zlokalizowane są tereny zachęcające do codziennych spacerów – parki Sielecki i Środula.

Infrastruktura w pobliżu inwestycji Murapol Apartamenty na Wzgórzu zapewnia wszystko, co potrzebne przyszłym lokatorom do wygodnego życia – w okolicy znajdują się sklepy spożywcze, restauracje, apteka, przedszkola. Dodatkowo na parterze budynku zaplanowano dwa lokale usługowe. Dojazd z ul. Klimontowskiej do centrum miasta samochodem zajmuje zaledwie 5 minut, a dostęp do sąsiednich miejscowości ułatwia wygodne połączenie z trasami szybkiego ruchu (S1, DK94 i A4). Dla zmotoryzowanych mieszkańców zaprojektowano 116 stanowisk parkingowych zarówno na zewnątrz, jak i w podziemnej hali garażowej. Dogodny dostęp do transportu publicznego gwarantuje bliskość przystanku komunikacji miejskiej. 

W ciągu blisko 20 lat działalności Grupy Murapol oddaliśmy do użytkowania ok. 17,4 tys. mieszkań, z których ponad 5 tys. postawiliśmy do dyspozycji mieszkańców pięciu miast Aglomeracji Śląskiej. Sosnowiec to kolejny punkt na naszej mapie inwestycji, będący elementem strategii wysokiej dywersyfikacji geograficznej realizowanych projektów. Murapol Apartamenty na Wzgórzu powstaną w zielonej, pozbawionej miejskiego zgiełku okolicy, sprzyjającej wygodnemu funkcjonowaniu na co dzień. Łatwy i szybki dojazd do pozostałych ośrodków aglomeracji czyni naszą najnowszą propozycję wariantem do rozważenia również dla nabywców spoza Sosnowca – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. 

Docelowo przy ul. Klimontowskiej ogólnopolski deweloper planuje budowę pięciu budynków, w których znajdzie się ponad 660 mieszkań

Poza przedsięwzięciem w Sosnowcu, Grupa Murapol oferuje w woj. śląskim mieszkania w 6 inwestycjach zlokalizowanych w 4 miastach. W Katowicach deweloper posiada trzy realizacje: Murapol Dębowe Tarasy przy ul. Baildona, Murapol Śląskie Ogrody przy ul. Bytkowskiej i Murapol Nowy Bażantów, przy ul. Bażantów. W dwóch ostatnich dostępne są mieszkania gotowe do odbioru. W Gliwicach oferuje lokale mieszkalne powstające w projekcie przy ul. Kozielskiej - Murapol Osiedle Parkowe, w Mikołowie w dzielnicy Reta w realizowanym przedsięwzięciu Murapol Osiedle Storczyków, a w Siewierzu – w kolejnym etapie inwestycji Murapol Siewierz Jeziorna.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Karol

    Czy "murapol " w legalnie nabył działki od SMhutnik. Mieszkańcy spółdzielcy takiej zgody nie dali.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również