Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Podczas interwencji w barze odkryli nielegalnie działające automaty

  • Dodano: 2020-12-21 07:00, aktualizacja: 2020-12-21 05:25

Policjanci katowickiego oddziału prewencji podczas interwencji w jednym z lokali w centrum Sosnowca natrafili na cztery, działające bez zezwolenia automaty do gry. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Krajowej Administracji Skarbowej. Zostaną tam do czasu podjęcia przez sąd decyzji w ich sprawie.

Urządzenia bez zezwolenia

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w trakcie interwencji w jednym z lokali w centrum Sosnowca, zwrócili uwagę na znajdujące się w nim, działające automaty do gier. By sprawdzić, czy maszyny są legalne, poprosili o pomoc swoich kolegów z sosnowieckiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy wspólnie z przybyłymi na miejsce funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic przeprowadzili czynności. Po ich wykonaniu wyszło na jaw, że urządzenia działały bez zezwolenia. Maszyny zostały zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Łączna wartość zabezpieczonych automatów to około 16 tysięcy złotych. Na miejscu mundurowi znaleźli również ponad 4000 złotych, które zabezpieczyli na poczet ewentualnych, przyszłych kar.

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również