Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Podczas interwencji w barze odkryli nielegalnie działające automaty

  • Dodano: 2020-12-21 07:00, aktualizacja: 2020-12-21 05:25

Policjanci katowickiego oddziału prewencji podczas interwencji w jednym z lokali w centrum Sosnowca natrafili na cztery, działające bez zezwolenia automaty do gry. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Krajowej Administracji Skarbowej. Zostaną tam do czasu podjęcia przez sąd decyzji w ich sprawie.

Urządzenia bez zezwolenia

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w trakcie interwencji w jednym z lokali w centrum Sosnowca, zwrócili uwagę na znajdujące się w nim, działające automaty do gier. By sprawdzić, czy maszyny są legalne, poprosili o pomoc swoich kolegów z sosnowieckiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy wspólnie z przybyłymi na miejsce funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic przeprowadzili czynności. Po ich wykonaniu wyszło na jaw, że urządzenia działały bez zezwolenia. Maszyny zostały zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Łączna wartość zabezpieczonych automatów to około 16 tysięcy złotych. Na miejscu mundurowi znaleźli również ponad 4000 złotych, które zabezpieczyli na poczet ewentualnych, przyszłych kar.

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.