Wiadomości z Sosnowca

Trwa zbiórka na lepszą przyszłość dla Piotrusia i Damiana!

  • Dodano: 2023-01-04 12:45

Piotruś i Damian Pilarek to dwaj mali sosnowiczanie, którzy codziennie walczą o swoją sprawność. Rodzice chłopców założyli zbiórkę na ich leczenie i rehabilitację, które pochłaniają na co dzień ogromne koszty. 

Oczka w głowie rodziców

Damian i Piotruś na co dzień mieszkają z kochającymi rodzicami w Sosnowcu. Młodszy z nich, 4-letni Piotruś, zmaga się z autyzmem, niepełnosprawnością sprężoną, upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym, przez co rozwija się wolniej niż rówieśnicy. Chłopczyk nie mówi i nie chce się bawić z innymi dziećmi, jakby przebywał we własnym świecie. 

Jego starszy brat, 6-letni Damian ma spore zaległości względem rówieśników, gdyż jako małe dziecko bardzo poważnie chorował. Przez chorobę nerek chłopiec poszedł do przedszkola dopiero w wieku 5 lat. Rodzice dostrzegają, że ich syn odbiega rozwojem od innych dzieci w jego wieku – sądzą, że przyczyną jest czas spędzony w szpitalach na intensywnym leczeniu.

Liczy się każda złotówka

Na co dzień leczenie i rehabilitacja Piotrusia i Damiana pochłaniają znaczną część zarobków rodziców chłopców. Mimo to rodzice dzielnie walczą o sprawność, a co za tym idzie – normalne życie dla swoich synów. Przyznają, że powoli zaczyna brakować im niezbędnych środków na leczenie chłopców, dlatego zdecydowali się założyć zbiórkę na stronie siepomaga.pl.  Bardzo proszą o pomoc – w walce o zdrowie Piotrusia i Damiana liczy się każda złotówka!

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć poniższy baner!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również