Wiadomości z Sosnowca

"Trawiaste" torowisko w centrum Sosnowca

  • Dodano: 2020-08-12 09:00

W dniach 22-23 sierpnia rozpoczną się prace przy torowisku na ulic 3 Maja.

Część czerwonej nawierzchni zostanie zerwana

Po sugestiach miasta zmieni się torowisko w centrum miasta przy ul. 3 Maja. W dniach 22-23 sierpnia rozpocznie się wymiana nawierzchni torowiska na pierwszym fragmencie. Na razie prace obejmą ok. 140-metrowy odcinek - od ślimaka w kierunku w centrum.

Roboty gwarancyjne będzie prowadziła firma Dabud, a Tramwaje Śląskie jednocześnie naprawią torowisko. Po zerwaniu asfaltu pojawi się tam system nawadniający, a całość zostanie przykryta humusem. Na koniec w torowisku zostanie posiana trawa. To oznacza, że w trakcie wspomnianego weekendu wystąpią spore utrudnienia w kursowaniu tramwajów.

Docelowo prace mają objąć praktycznie cały fragment ulicy 3 Maja z kilkoma wyjątkami. Pierwszym z nich będzie wylot z ulicy Śmigielskiego - to ma ułatwić zawracanie karetkom. Drugim fragmentem będzie skrzyżowanie z ulicą Małachowskiego, a trzecim część przy przystankach w ścisłym centrum.

Kolejne etapy wymiany nawierzchni również mają być przeprowadzane w weekendy, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać ruch. Po zakończeniu prac torowisko na 3 Maja będzie trawiaste, co zdecydowanie odmieni wygląd ulicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również