Wiadomości z Sosnowca

"Trawiaste" torowisko w centrum Sosnowca

  • Dodano: 2020-08-12 09:00

W dniach 22-23 sierpnia rozpoczną się prace przy torowisku na ulic 3 Maja.

Część czerwonej nawierzchni zostanie zerwana

Po sugestiach miasta zmieni się torowisko w centrum miasta przy ul. 3 Maja. W dniach 22-23 sierpnia rozpocznie się wymiana nawierzchni torowiska na pierwszym fragmencie. Na razie prace obejmą ok. 140-metrowy odcinek - od ślimaka w kierunku w centrum.

Roboty gwarancyjne będzie prowadziła firma Dabud, a Tramwaje Śląskie jednocześnie naprawią torowisko. Po zerwaniu asfaltu pojawi się tam system nawadniający, a całość zostanie przykryta humusem. Na koniec w torowisku zostanie posiana trawa. To oznacza, że w trakcie wspomnianego weekendu wystąpią spore utrudnienia w kursowaniu tramwajów.

Docelowo prace mają objąć praktycznie cały fragment ulicy 3 Maja z kilkoma wyjątkami. Pierwszym z nich będzie wylot z ulicy Śmigielskiego - to ma ułatwić zawracanie karetkom. Drugim fragmentem będzie skrzyżowanie z ulicą Małachowskiego, a trzecim część przy przystankach w ścisłym centrum.

Kolejne etapy wymiany nawierzchni również mają być przeprowadzane w weekendy, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać ruch. Po zakończeniu prac torowisko na 3 Maja będzie trawiaste, co zdecydowanie odmieni wygląd ulicy.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.