Wiadomości z Sosnowca

Takich zawodów w Sosnowcu jeszcze nie było!

  • Dodano: 2012-03-24 12:00

Ogłuszający doping i pasjonująca rywalizacja, której basen i hala sosnowieckiego MOSiRu nie widziała od dawna. Kilkaset osób wzięło udział w Wielkim Finale akcji "Twoje Zagłębie - Twoja Szkoła - Twój Głos" - pierwszej takiej w regionie.

 

Do boju stanęły szkoły średnie z Sosnowca. Ekonomik, Elektronik, Kolejówka, Korczak i Staszic miały stoczyć bój na śmierć i życie. Rywalizacja była wyśmienita już od samych godzin porannych. Przed godziną dziewiątą uczniowie ustawili się przed wejściem do hali na Żeromskiego, gdzie od samego początku dopingowali swoich zawodników. Barwy szkoły, przebrania, bębny, trąbki i wszystko, co mogło się przydać, aby wspierać swoją drużynę. Gardeł, od pierwszych minut, nie oszczędzał nikt:

- Życzyłbym sobie by za każdym gdy odbywa się w Sosnowcu jakiś mecz był właśnie taki doping - powiedział Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

 

Co ważne, konkurencje były niespotykane. Zawody sumo, jazda na byku, potrójne gacie, wyścig w kulach po wodzie czy wielkie ludzkie piłkarzyki, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na jedną konkurencję przed końcem nadal nie było jasne, kto wygra 15 tysięcy złotych - bo właśnie taką nagrodę organizatorzy przygotowali dla najlepszych uczestników akcji. raz Korczak, raz Elektronik, a tu nagle na prowadzenie wysuwa się Kolejówka. Decydowała sprawność, spryt, a także wytrzymałość.

 

Najwięcej ekscytacji wzbudziły zawody rodeo. Trzymający linę postarali się, aby dojeżdżający gumowego byka długo na nim nie siedzieli. Jednak prawdziwe emocje towarzyszyły gigantycznym ludzkim piłkarzykom, które organizatorzy pozostawili na koniec Wielkiego Finału. Zawodnicy z całych sił walczyli o piłkę, choć momentami było to na prawdę trudne. W "napadzie" częściej grały panie, niż panowie i gdyby przyznać nagrodę króla strzelców, na pewno byłby płci pięknej.

 

Podczas tego meczu liczyło się zwycięstwo. Do rywalizacji, jako zdecydowany lider, podszedł Korczak. Sprytnie doganiał ich jednak Elektronik, który nie miał sobie równych w tej odmianie futbolu. Ostatecznie, E-teamowi, zabrakło jednego punktu, aby zająć 1. miejsce. To dzielnie obronił Korczak:

- Jestem dumny z zawodników, ale z wygranej bardziej cieszę się że nasi uczniowie się zintegrowali, że to jest grupa, która walczyła o coś wspólnie i czują się, dumni, że chodzą do Korczaka - przyznał Marek Wiewiórowski, dyrektor szkoły odbierając puchar i czek.

 

Najniżej na podium stanął Staszic. Miejsce czwarte przypadło Kolejówce, a napiętym uplasował się Ekonomik. Ostateczny wynik nie zmienił jednak faktu, że takiego Dnia Wagarowicza dawno w mieście nie było:

- Wszystko wypadło rewelacyjnie. Nie spodziewaliśmy się, że szkoły z takim zaangażowaniem podejdą do rywalizacji. Na pewno tak będzie spędzać pierwszy dzień wiosny co rok -powiedziała Ewelina Dyc, organizator wydarzenia.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również