Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec Fun Festival 2024! Prezentujemy program imprezy

 • Dodano: 2024-05-22 10:15

Dni Sosnowca, funkcjonujące obecnie jako Sosnowiec Fun Festival, to impreza, na którą co roku czekamy. Nie inaczej jest i tym razem.

Jedna z najważniejszych imprez miasta

Dni miasta mają już stałe miejsce w kalendarzu imprez odbywających się w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. W 2022 roku miejskie święto powróciło po pandemicznej przerwie, z kolei w 2023 roku po raz pierwszy odbyły się na terenach przy nowo powstałych nowoczesnych obiektach sportowych ArcelorMittal Parku.

– Dni Sosnowca od wielu lat są ważną, jeśli nie najważniejszą, miejską imprezą. W tym roku w ramach miejskiego święta zapraszam Was po raz drugi w historii na Sosnowiec Fun Festival, który odbywać się będzie na terenach przy ArcelorMittal Parku. W tym roku impreza odbywać się będzie ze sporym rozmachem, a lista artystów prezentuje się niezwykle imponująco – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Harmonogram imprezy

Tegoroczna edycja Sosnowiec Fun Festival odbędzie się w dniach 7-9 czerwca. Wystąpią:

PIĄTEK 7 czerwca

 • 18.00 – Nadmiar
 • 19.00 – Łydka Grubasa
 • 20.20 – IRA
 • 21.40 – KULT

SOBOTA 8 czerwca

 • 18.00 – Ikarus Feel
 • 19.00 – Dawid Tyszkowski
 • 20.00 – SMOLIK//KEV FOX
 • 21.30 – DARIA ZAWIAŁOW

NIEDZIELA 9 czerwca

 • 18.00 – Sosnowiecka Orkiestra Dęta Klub im. Kiepury
 • 19.00 – GRUBSON
 • 20.00 – SYLWIA GRZESZCZAK
 • 21.30 – BAJM

Krótko o artystach:

PIĄTEK

KULT – legenda polskiej sceny muzycznej z legendarnym liderem Kazikiem Staszewskim. Zespół grający głównie rock alternatywny, założony w 1982 w Warszawie. To już kolejny występ legendy rocka w Sosnowcu podczas Dni naszego miasta.

IRA – polski zespół rockowy założony w 1987 w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. Poza pop-rockiem i hard rockiem grał też łagodniejszą odmianę heavy metalu i glam metalu w latach 90. XX wieku, a od 2002 roku wykonuje m.in. rock alternatywny i post grunge.

Łydka Grubasa – polski zespół muzyczny założony w 2002 roku w Olsztynie. Muzyka grana przez zespół jest mieszaniną rocka, rocka alternatywnego, heavy metalu i folku. Grupa wyróżnia się osobliwymi, humorystycznymi i satyrycznymi tekstami.

SOBOTA

Daria Zawiałow – piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2021 wspólnie z Dawidem Podsiadło oraz Vito Bambino utworzyła supergrupę Męskie Granie Orkiestra 2021, w ramach której nagrali singel „I Ciebie też, bardzo” promujący trasę Męskie Granie 2021, a w listopadzie odebrała Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

SMOLIK//KEV FOX – wspólny album polskiego producenta, kompozytora i multiinstrumentalisty Smolika i brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora Keva Foxa, został wydany w 2015 r. Tym razem fragmenty tego projektu zostaną zaprezentowane w Sosnowcu.

NIEDZIELA

BAJM – kolejny legendarny zespół podczas Sosnowiec Fun Festival 2024. Wokalistką zespołu jest niezastąpiona Beata Kozidrak. Zaczęli od utworu „Piechotą do lata” podczas festiwalu w Opolu w 1978 roku. Potem były hity, które nucą kolejne pokolenia jak „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni” czy „Biała Armia”.

Sylwia Grzeszczak – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Większość wydanych przez piosenkarkę singli stało się przebojami, m.in. „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka”, „Tamta dziewczyna” i „Motyle”, które zajęły pierwsze miejsce na liście AirPlay, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

GRUBSON – raper i producent muzyczny. Działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany O.R.S.

Pozostali wykonawcy

Nadmiar – to blues-rockowy zespół z Północnej Wielkopolski koncertujący na terenie całej Polski od 1993 roku. Wokalista zespołu – Damian Michalski – brał udział w V-ej edycji The Voice of Poland. Po czterech latach od wydania przez zespół ostatniej płyty zatytułowanej „Impreza” w 2019 roku ukazał się kolejny krążek zespołu „Nowy start”. Jak mówią sami muzycy, inspiracją do powstania bardziej rockowego materiału stała się retrospekcja do czasów, kiedy wszyscy słuchali rocka i hard rocka – bo takie właśnie korzenie ma obecny skład zespołu.

Ikarus Feel – to grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do muzyki. „Wywodzimy się z Lublina, gdzie staramy się regularnie koncertować, tworzyć oraz spełniać nasze małe marzenia. Gatunek, w którym się obracamy, to swoisty trójkąt bermudzki rockowego świata, w którego skład wchodzą: rock, rock alternatywny oraz indie rock” – piszą o sobie. Utworem, który jest z nimi od początku kariery, jest „Melancholia”, którą grają do dziś.

Dawid Tyszkowski – to bardzo uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. Przez wielu nazywany „objawieniem” sceny alternatywnej. Mimo młodego wieku, Dawid tworzy dojrzałe oraz pełne emocji teksty, które z łatwością przekształca w oryginalne, muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również