Wiadomości z Sosnowca

Śląski festiwal funduszy europejskich

  • Dodano: 2010-12-02 09:00

Informacje o tym, jak ubiegać się o środki unijne, a także praktyczne wskazówki i przykłady ich skutecznego wykorzystania, to tylko wycinek z bogatej oferty rozpoczynających się wkrótce Targów Funduszy Europejskich w Katowicach.


Tegoroczna edycja jest czwartą odsłoną targów, które z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem odwiedzających. W programie imprezy przewidziano m.in. podsumowanie dotychczas wdrażanych programów europejskich w regionie, prezentację możliwości oferowanych przez nowy instrument finansowy, jakim jest Inicjatywa JESSICA, a także odwiedzenie świeżo odrestaurowanego Dworku Kossaków w Górkach Wielkich. Obiekt zyskał nowe oblicze dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.


Targi Funduszy Europejskich to przede wszystkim możliwość zaprezentowania wielu interesujących projektów i doskonała okazja do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem dotychczasowych beneficjentów. Dostępność unijnych pieniędzy wymaga wyeksponowania tego, co w projekcie najistotniejsze z punktu widzenia regionu i jego mieszkańców. Im bardziej nietypowy pomysł, tym większe są szanse jego powodzenia i szersze zainteresowanie społeczne.


IV Targi Funduszy Europejskich odbędą się w dniach 6-8 grudnia br. w Katowicach. Towarzyszyć im będzie finał projektu „Ruszaj Po eurO" i konkurs ortograficzny skierowany do uczniów śląskich szkół - „Eurodyktando".

Komentarze (1)    dodaj »

  • aggie

    Fajnie, że pojawiła się informacja o targach, szkoda tylko że brak w niej podstawowych informacji. Nie można dowiedzieć się z tekstu, gdzie dokładnie te targi zostaną zorganizowane(na jakiejś ulicy w Katowicach?-jakiej? czy może w budynku?), w jakich godzinach, poza tym brak brak dokładnego programu, z godzinową rozpiską poszczególnych wydarzeń. Nie napisano nawet wprost czy są to targi otwarte dla wszystkich (nie zapominajmy, że np. wiele konferencji nt: funduszy europejskich organizowanych przez Śląski Urząd Marszałkowski jest zamkniętych-za zaproszeniami dla poszczególnych instytucji).Brak nawet informacji,gdzie są Górki Wielkie z Dworkiem Kossaków-jak tam się dostać. Cóż, czyli ktoś odpowiedzialny za promocję tych targów rozesłał o nich informację do mediów, tyle że nic z niej nie wynika i nie zachęca ona do uczestniczenia w tych targach.Cóż, czyli miało być dobrze, a wyszło jak zawsze:-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również