Wiadomości z Sosnowca

Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w Sosnowcu

  • Dodano: 2024-03-06 10:45

W miniony poniedziałek na ulicach Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania „Trzeźwość”., podczas których skontrolowali blisko 4000 kierujących. Niestety, trzech z nich prowadziło „na podwójnym gazie”.

Policjanci podsumowali akcję "Trzeźwość"

Policjanci z sosnowieckiej drogówki regularnie prowadzą na drogach naszego miasta działania o nazwie „Trzeźwość”. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie uczestników ruchu drogowego, którzy decydują się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. W dalszym ciągu wiele wypadków na drodze powodują właśnie nietrzeźwi kierowcy. We wczorajszych działaniach brało udział 10 policjantów, którzy od wczesnych godzin rannych przeprowadzali badania trzeźwości. Łącznie przeprowadzili prawie 4000 takich badań. Niestety trzech kierujących prowadziło „na podwójnym gazie”. 

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

Natomiast kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również