Wiadomości z Sosnowca

Nadchodzi załamanie pogody. Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [21-27.06]

  • Dodano: 2021-06-22 09:00

Zastanawiasz się jaka pogoda będzie przez najbliższy tydzień? Planujesz spędzić czas na ogródku lub działce? Czeka cię ważne wydarzenie rodzinne? Sprawdź tygodniową prognozę pogody i nie daj się zaskoczyć.

Tygodniowa prognoza pogody [21-27.06]

Nadszedł przez niektórych długo wyczekiwany czas w roku - sezon urlopowy. Większość z nas w tym czasie gdzieś wyjeżdża lub planuje jak aktywnie spędzić ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Jedynym co może popsuć nasze plany, jest zła pogoda. Jeśli planujesz daleką podróż, koniecznie wcześniej sprawdź zapowiadaną prognozę pogody i nie pozwól popsuć sobie wakacji. Pogoda bywa nieprzewidywalna i lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Jeśli jednak na swój urlop musisz jeszcze poczekać - nic straconego. Wykorzystaj weekend, spędzając go najlepiej, jak potrafisz. Wycieczka rowerowa? Wypad nad jezioro lub basen? Odpoczywanie na działce? Spacer po lesie? Sprawdź tygodniową prognozę pogody w twoim mieście i zaplanuj dni wolne już teraz. Nie pozwól, by ominęła cię dobra pogoda.

W okresie lipca i sierpnia w 2021 roku będziemy mieć 44 dni robocze, a 18 dni wolnych. Nie zmarnuj tych 18 dni wolnych i zaplanuj je zgodnie z zapowiadaną pogodą. Jeśli zapowiadane są deszcze i burze, wycieczka w góry nie jest dobrym pomysłem. Tak samo należy uważać jeśli planuje się wycieczkę rowerową podczas fali dużych upałów - należy odpowiednio nawadniać swój organizm i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji warto wiedzieć, jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu i dostosować do niej swoje plany. 

Pogoda na tydzień w Sosnowcu

Po fali upałów przyjdą burze z gradem, intensywnymi opadami i porywistym wiatrem. Już niedługo nastąpi załamanie pogody! W ciągu najbliższych kilku dni lato pokaże nam się z innej strony – bardzo burzowej i deszczowej. Kolejny weekend może być dużo chłodniejszy.

Poniedziałek 21 czerwca

Poniedziałek rozpoczął się słonecznie, temperatura już rano przekraczała 30 stopni i nic nie wskazywało na zbliżającą się zmianę pogody. Jednak już po południu pogoda ma się zmienić. W województwie śląskim zacznie się chmurzyć i może padać przelotny deszcz. Możliwe są również burze, najbardziej gwałtowne będą na zachodzie kraju. Temperatura wciąż wysoka - od 28 do 34 stopni.

Noc z poniedziałku na wtorek w naszym regionie zapowiada się burzowo. Prognozowane są opady deszczu do 30 mm i wiatr w porywach do 70 km/h.

Wtorek 22 czerwca

Wtorek, czyli pierwszy dzień kalendarzowego lata, to kontynuacja upałów i burz. Już z samego rana temperatura w granicach 16-21 stopni, a w ciągu dnia może dochodzić nawet do 30 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego zachodu.

Środa 23 czerwca

W środę przyjdą deszcze i ochłodzenie, możliwa temperatura od 17 do 25 stopni. W całym kraju czekają nas przelotne deszcze.

Czwartek 24 czerwca

W czwartek powtórka przelotnych deszczów. Miejscami możliwy ulewny deszcz i porywisty wiatr. Temperatura nie przekroczy 29 stopni. 

Piątek 25 czerwca

Piątek będzie zachmurzony i chłodny. Całą Polskę czekają zachmurzenia umiarkowane lub duże, a miejscami przelotny deszcz. Będzie to dużo chłodniejszy dzień – temperatura w granicach od 18 do 22 stopni. Słaby wiatr będzie wiał z północnego zachodu.

Sobota i niedziela 26-27 czerwca

Czeka nas dużo chłodniejszy weekend niż w zeszłym tygodniu. Będzie sporo chmur i przelotne deszcze. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie wynosić od 18 do 25 stopni. Noce też będą chłodniejsze, w granicach od 9 do 17 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj lato najlepiej jak potrafisz. Wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych kończą się we wtorek 31 sierpnia, jednak to nie oznacza końca lata. Ostatni dzień lata przypada w środę 22 września. Dzień później (23 września) rozpoczniemy jesień. Ponura jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj tegoroczne lato póki wciąż trwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.