Wiadomości z Sosnowca

Kierowali pod wpływem narkotyków! Grozi im do 2 lat więzienia!

  • Dodano: 2019-01-28 11:00

Piątkowej nocy policjanci NGW Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy prowadzili swoje samochody znajdując się pod wpływem narkotyków.

Nerwowe zachowanie kierowcy

Podczas patrolu rejonu osiedla Juliusz około godziny 20.00 policjanci zauważyli osobowego Volkswagena, którego kierujący wykonywał nerwowe manewry. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, iż w jego wnętrzu znajduje się 4 młodych mężczyzn. Kierujący zachowywał się nerwowo i był pobudzony. Policjanci zauważyli także w okolicach nosa pozostałości białego proszku. Po przeprowadzonych na urządzeniu DRUGREAD badaniach okazało się, iż kierujący znajdował się pod wpływem amfetaminy. W tym samym czasie drugi z patroli na ul. Przyjaciół Żołnierza zatrzymał do kontroli pojazd marki Rover. W tym przypadku kierujący również zachowywał się bardzo nerwowo, drżały mu ręce. Tak samo zachowywał się pasażer pojazdu. W toku wykonywanych czynności policjanci ujawnili u pasażera narkotyki w postaci marihuany natomiast po przebadaniu na narkoteście okazało się, iż kierujący jest pod wpływem działania marihuany oraz amfetaminy.

Co grozi za kierowanie pod wpływem narkotyków?

Obaj mężczyźni, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem narkotyków stracili już prawa jazdy. Za popełnione przestępstwa poza zakazem prowadzenia pojazdów grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, który posiadał przy sobie marihuanę noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.