Wiadomości z Sosnowca

Bank Kultury w CH Pogoria już jutro zainauguruje swoją działalność

  • Dodano: 2021-01-31 08:15, aktualizacja: 2021-01-30 23:14

Kultura wkracza do centrum handlowego. W poniedziałek, 1 lutego, nastąpi otwarcie Banku Kultury. Jego siedziba znajduje się w Centrum Handlowym Pogoria. Zobaczymy m.in. wystawę twórczości Karola Gawrońskiego.W minionym roku Pałac Kultury Zagłębia podejmował liczne działania artystyczne w zmienionych, pandemicznych warunkach. Lockdown sprawił, że wiele z nich przeniosło się do Internetu. Teraz nastał czas powolnego odmrażania sektora kultury. Od 1 lutego otwarte mogą być muzea i galerie sztuki. Jedna z nich działa w CH Pogoria. To inicjatywa Pałacu Kultury Zagłębia. 

Bank Kultury - kontakt ze sztuką nawet w czasie pandemii

Dzięki uprzejmości CH Pogoria udało się stworzyć projekt, który w czasach pandemii umożliwia obcowanie z kulturą i sztuką pomimo pandemicznych obostrzeń. W lokalizacji jeszcze niedawno należącej do jednego z banków, vis-a-vis Auchan, powstał Bank Kultury. W jego wnętrzu pojawiła się wystawa twórczości Karola Gawrońskiego, młodego i odważnego artysty posługującego się technikami malarstwa, rysunku i grafiki. Prezentowana ekspozycja była do tej pory dostępna wyłącznie zza szyby – teraz to się zmieni – wskazują przedstawiciele Banku Kultury.


Wystawę będzie można oglądać do 12 lutego, a od 15 lutego zastąpi ją wystawa z pracami instruktorów Pałacu Kultury Zagłębia, która ukaże pałacowe talenty i zaprezentuje ofertę zajęć Edukacji Artystycznej PKZ, skierowanych dla mieszkańców w różnym wieku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również