Wiadomości z Sosnowca

Akcja "Świeć Przykładem" na sosnowieckich ulicach. Policjanci rozdawali odblaski

  • Dodano: 2023-10-03 08:45, aktualizacja: 2023-10-03 08:59

1 października wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Świeć Przykładem”, która potrwa do końca roku. Do działań włączyli się również sosnowieccy policjanci, którzy przypominali pieszym o tym, jak istotne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Mundurowi rozdawali wszystkim, niezależnie od wieku, opaski odblaskowe.

"Świeć przykładem" w Sosnowcu

Akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Świeć Przykładem” będzie trwać od 1 października do końca roku. Przede wszystkim ukierunkowana jest na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są pieszy. Do ogólnopolskich działań włączyli się również policjanci z sosnowieckiej drogówki, którzy przypominali pieszym – w każdym wieku – o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, a także zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych. Każdy chętny otrzymywał od mundurowych opaskę odblaskową.  

Pamiętajmy, że elementy odblaskowe znacznie wpływają na nasze bezpieczeństwo. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla kierujących nawet z dużej odległości. 

Akcja "Świeć Przykładem" na sosnowieckich ulicach. Policjanci rozdawali odblaski / fot. KMP Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również