Wiadomości z Sosnowca

1 kwietnia wraca Sosnowiecki Rower Miejski!

  • Dodano: 2021-03-30 08:00, aktualizacja: 2021-03-30 08:04

Już 1 kwietnia ruszy kolejny sezon Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. Na miłośników dwóch kółek czekać będzie blisko 300 różnych rowerów i nowa stacja.

Po raz pierwszy rower będzie można wypożyczyć ze stacji przy ulicy Sienkiewicza, obok centrum handlowego Plaza. Większa liczba rowerów i stacji nie wpływa na cennik. Zasady wypożyczania i korzystania z rowerów nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Korzystanie z roweru (po wcześniejszej rejestracji) jest bezpłatne przez pierwsze 30 minut. Od 31 do 60 minut opłata wyniesie 1 zł, druga godzina – 2 zł, trzecia godzina – 3 zł, czwarta i za każda kolejna godzina – 4 zł. Opłaty sumują się. Maksymalna długość wypożyczenia roweru to 12 godzin.

Sosnowiecki Rower Miejski nadal będzie częścią Roweru Metropolitalnego. To znaczy, że wypożyczając rower w Sosnowcu, Tychach czy Chorzowie, można go bez konsekwencji oddać do wypożyczalni w Katowicach, Siemianowicach Śląskich i Zabrzu.

- Nowa stacja rowerowa to zwiększenie liczby dostępnych pojazdów, będzie ich blisko 300, w tym rowery standardowe z fotelikiem do przewożenia dzieci, mniejsze rowery dla dzieci, które już potrafią jeździć na dwóch kółkach oraz rowery typu cargo. Mamy też trójkołowce dla osób z niepełnosprawnościami i tandemy – opisuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Po raz pierwszy system roweru miejskiego ruszył w czerwcu 2018 roku. Wtedy miłośnicy dwóch kółek mogli skorzystać z 9 stacji rowerowych. Ubiegły rok był rekordowy pod każdym względem.

Ze względu na pandemie COVID-19, w ubiegłym roku system ruszył 11 maja, a ostatnim dniem działania był 30 listopada. Pomimo krótszego sezonu użytkownicy SRM wynajmowali jednoślady ponad 69 tysięcy razy, łącznie przez ponad 40 849 godzin – to prawie połowa czasu spędzonego na rowerach od początku działania systemu! Łącznie od początku działania SRM jednoślady wynajęto ponad 143 tysiące razy. - Łącznie Sosnowiecki Rower Miejski liczy już sobie 18 121 użytkowników, tylko w 2020 roku dołączyło do niego ponad 7 tysięcy osób – dodaje prezydent Sosnowca.

Łącznie użytkownicy SRM w 2020 roku przejechali ponad 118 tysięcy kilometrów, a przez wszystkie lata funkcjonowania systemu ponad 228 tysięcy kilometrów! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również