Wiadomości z Sosnowca

Przygotowanie firmy do sukcesji - co warto wiedzieć na ten temat?

  • Dodano: 2019-12-16 12:45, aktualizacja: 2020-04-29 09:25

Sukcesja jest naturalnym procesem, który prędzej czy później, dotknie każdej firmy. Dlatego warto odpowiednio się do niej przygotować. Pomóc w tym mogą nam specjaliści od prawa i rynku finansowego.

Przygotowanie firmy do sukcesji – czemu jest tak istotne?

Sukcesja dla wielu polskich przedsiębiorców jest wciąż pojęciem stosunkowo nowym i nieznanym. Wielu właścicieli nie myśli bowiem jeszcze o przekształceniach własnościowych. Takie zmiany pojawiają się jednak coraz częściej. Właściciele pierwszych firm działających w Polsce po przemianach ustrojowych odchodzą bowiem na emeryturę, przekazując władzę swoim następcom. W takich sytuacjach ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie firmy do sukcesji. Pozwoli to bowiem uniknąć wielu problemów związanych z rozdzieleniem majątku czy przekształceniem w spółkę kapitałową. Sukcesję trudno jednak przeprowadzić samemu, dlatego warto powierzyć ją specjalistom. Dzięki temu nie będziemy musieli się niczego obawiać, a wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

Przygotowanie firmy do sukcesji – jak to wygląda w rzeczywistości?

Cały proces rozpoczyna się od analizy kondycji firmy. Pozwoli on ustalić mocne i słabe punkty naszego przedsiębiorstwa. Dzięki temu będziemy wiedzieli, którym aspektom warto poświęcić więcej czasu. Przygotowanie firmy do sukcesji pozwala więc stworzyć plan sukcesji dopasowany do sytuacji przedsiębiorstwa. Takie plany tworzy chociażby kancelaria, którą znajdziesz na tej stronie https://kancelariacw.pl/. Bardzo ważnym krokiem jest także rozdział majątku prywatnego od firmowego. Przygotowanie firmy do sukcesji pozwala skutecznie oddzielić te dwie sfery. Dzięki temu możesz być spokojny o swoją sytuację finansową, a przedsiębiorstwo będzie miało jasno określony kapitał. Nie będziesz także potrzebował zgody swoich interesantów na wprowadzenie jakichkolwiek zmian. Kancelarie zajmujące się przygotowaniem firmy do sukcesji kontrolują jej wdrażanie na każdym etapie, dzięki czemu masz pewność, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Jeśli więc rozważasz przejście na emeryturę, to warto pomyśleć nad przygotowaniem swojego przedsiębiorstwa do nadchodzących zmian.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.