Wiadomości z Sosnowca

Czy warto kupować specjalne obuwie medyczne?

  • Dodano: 2020-01-22 12:45

Zapewne wiele osób zastanawia się, dlaczego personel medyczny tak często nosi charakterystyczne drewniaki lub chodaki. Wynika to z kilku powodów – najważniejszym jest troska o zdrowe stopy, choć ważną rolę odgrywa także utrwalony wizerunek lekarza lub pielęgniarki, którego elementem są właśnie takie buty.

Dlaczego obuwie medyczne to często chodaki?

Jak to często bywa, przedmiot, którego powszechne stosowanie wynikało po prostu z łatwego dostępu, niskiej ceny i praktycznym zastosowaniu, stał się atrybutem lekarza. Skąd jednak wynika tak wielka popularność akurat chodaków?

Zawody związane z opieką zdrowotną zawsze wiązały się z wielogodzinnym staniem i chodzeniem po twardych podłogach – obuwie musiało więc być odporne na ścieranie, ale przede wszystkim dobrze izolujące od chłodnego podłoża i zapewniające odpowiednią pozycję stopy. Drewno, z którego wykonywano podeszwy i wkładki chodaków miało dodatkowo właściwości prozdrowotne, wyraźnie odczuwane przez personel.

Co charakteryzuje współczesne buty dla lekarzy?

Jak wiadomo, tradycyjne drewniaki wciąż cieszą się sporą popularnością. Oprócz tego powstało wiele innych rodzajów obuwia przeznaczonego dla pracowników służby zdrowia – zazwyczaj jest wykonane z naturalnych materiałów lub specjalnie zaprojektowanych syntetycznych, zapewniających optymalny przepływ powietrza i amortyzację. Ze względu na lekkość i dość niską cenę najczęściej jednak wybierane są albo chodaki, albo bawełniane tenisówki.

Czy obuwie medyczne kupuje się w specjalnych sklepach?

Tym, co może interesować wiele osób – przede wszystkim spoza kręgu zawodowego lekarzy – jest to, czy są specjalne sklepy z obuwiem medycznym?

Buty medyczne zwykle kupuje się albo w sklepach z akcesoriami medycznymi, albo w punktach poświęconych obuwiu zdrowotnemu, takich jak https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Obuwie-medyczne/2178493. Wiele osób także spoza środowiska lekarskiego wybiera takie buty – zwłaszcza pracownicy stołówek, kuchni czy żłobków, słowem – wszędzie tam, gdzie w pracy spędza się dużo czasu stojąc, wygodne i zdrowe buty znacznie redukują zmęczenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.