Wiadomości z Sosnowca

3 pomysły na oszczędności w biznesie

  • Dodano: 2019-09-20 12:00

Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie. Skomplikowana logistyka, złożone systemy, opieka nad pracownikami – wszystko to wymaga od nas skupienia, ogromnej wiedzy i...pieniędzy. Niestety, jak wszyscy wiemy, o te ostatnie szczególnie trudno. Na polskich przedsiębiorców czeka sporo niedogodności, które nie ułatwiają funkcjonowania na rynku ani rozwoju. Kluczem do sukcesu jest sprawne zarządzanie finansami i szukanie oszczędności. Oto 3 pomysły na to, gdzie je znaleźć.

1.    Leasing zamiast kupowania

Tę prawdę poznało już wielu przedsiębiorców – leasing jest dużo bardziej opłacalny niż zakupy. Szczególnie jeśli chodzi o naprawdę kosztowne dobra jak np. flota samochodowa czy komputery dla całego biura. Żeby je sfinansować, trzeba sporo się natrudzić i albo poważnie uszczuplić firmowy budżet, albo zdecydować się na kredyt, którego oprocentowanie często bywa niepokojąco wysokie.

Tutaj z odsieczą przychodzi nam leasing na samochód, dzięki któremu możemy zapewnić swojemu przedsiębiorstwu dostęp do najlepszych pojazdów. A to podstawa bezpieczeństwa – zarówno dla nas, jak i dla naszych pracowników. Santander Consumer Multirent oferuje leasing samochodowy zarówno na pojazdy osobowe, jak i dostawcze, a ubiegać się o niego mogą i duże, i małe biznesy. To wygodna i bezpieczna oferta dla każdego zarządzającego firmą.

2.    Sprzedaż faktur

Dla mikroprzedsiębiorców i biznesmenów z sektora MŚP dużym problemem są rachunki wystawiane z 30-dniowym terminem spłaty. A takie dokumenty w wielu branżach to codzienność. Odwleczona zapłata sprawia, że trudno jest związać koniec z końcem, nie wspominając już o planowaniu rozwoju czy nowych inwestycji.

Dobrym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji podjęcie współpracy z firmą faktoringową. Na czym to polega? Sprzedajmy takiemu podmiotowi swoje faktury, za które natychmiast otrzymujemy zapłatę. I niczym się już nie martwimy. Firma taka sama zajmuje się potem rozliczeniem wszystkich dokumentów, a my cieszymy się pieniędzmi na koncie.

3.    Troska o pracowników

To, paradoksalnie, sposób na największe oszczędności. Dobre traktowanie pracowników i oferowanie im godnych, konkurencyjnych pensji to świetna metoda na spore długoterminowe oszczędności. Wszystko to, co zainwestujemy w eksperta, zwróci się bowiem z nawiązką. Tutaj więc nie warto skąpić środków. Choć w pierwszej chwili wydatki na pewno dotkną nasze firmowe konto, to – w dłuższej perspektywie – środki, które przeznaczymy na rozwój, szkolenia i pensje naszych pracowników zaowocują. Dzisiejszy koszt to jutrzejszy zysk. Dlatego oszczędzajmy na sprzęcie, nie bierzmy niepotrzebnych kredytów, unikajmy pożyczek, wybierajmy leasing samochodowy. Ale nigdy nie skąpmy pieniędzy na ludzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.