Wiadomości z Sosnowca

3 pomysły na oszczędności w biznesie

  • Dodano: 2019-09-20 12:00

Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie. Skomplikowana logistyka, złożone systemy, opieka nad pracownikami – wszystko to wymaga od nas skupienia, ogromnej wiedzy i...pieniędzy. Niestety, jak wszyscy wiemy, o te ostatnie szczególnie trudno. Na polskich przedsiębiorców czeka sporo niedogodności, które nie ułatwiają funkcjonowania na rynku ani rozwoju. Kluczem do sukcesu jest sprawne zarządzanie finansami i szukanie oszczędności. Oto 3 pomysły na to, gdzie je znaleźć.

1.    Leasing zamiast kupowania

Tę prawdę poznało już wielu przedsiębiorców – leasing jest dużo bardziej opłacalny niż zakupy. Szczególnie jeśli chodzi o naprawdę kosztowne dobra jak np. flota samochodowa czy komputery dla całego biura. Żeby je sfinansować, trzeba sporo się natrudzić i albo poważnie uszczuplić firmowy budżet, albo zdecydować się na kredyt, którego oprocentowanie często bywa niepokojąco wysokie.

Tutaj z odsieczą przychodzi nam leasing na samochód, dzięki któremu możemy zapewnić swojemu przedsiębiorstwu dostęp do najlepszych pojazdów. A to podstawa bezpieczeństwa – zarówno dla nas, jak i dla naszych pracowników. Santander Consumer Multirent oferuje leasing samochodowy zarówno na pojazdy osobowe, jak i dostawcze, a ubiegać się o niego mogą i duże, i małe biznesy. To wygodna i bezpieczna oferta dla każdego zarządzającego firmą.

2.    Sprzedaż faktur

Dla mikroprzedsiębiorców i biznesmenów z sektora MŚP dużym problemem są rachunki wystawiane z 30-dniowym terminem spłaty. A takie dokumenty w wielu branżach to codzienność. Odwleczona zapłata sprawia, że trudno jest związać koniec z końcem, nie wspominając już o planowaniu rozwoju czy nowych inwestycji.

Dobrym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji podjęcie współpracy z firmą faktoringową. Na czym to polega? Sprzedajmy takiemu podmiotowi swoje faktury, za które natychmiast otrzymujemy zapłatę. I niczym się już nie martwimy. Firma taka sama zajmuje się potem rozliczeniem wszystkich dokumentów, a my cieszymy się pieniędzmi na koncie.

3.    Troska o pracowników

To, paradoksalnie, sposób na największe oszczędności. Dobre traktowanie pracowników i oferowanie im godnych, konkurencyjnych pensji to świetna metoda na spore długoterminowe oszczędności. Wszystko to, co zainwestujemy w eksperta, zwróci się bowiem z nawiązką. Tutaj więc nie warto skąpić środków. Choć w pierwszej chwili wydatki na pewno dotkną nasze firmowe konto, to – w dłuższej perspektywie – środki, które przeznaczymy na rozwój, szkolenia i pensje naszych pracowników zaowocują. Dzisiejszy koszt to jutrzejszy zysk. Dlatego oszczędzajmy na sprzęcie, nie bierzmy niepotrzebnych kredytów, unikajmy pożyczek, wybierajmy leasing samochodowy. Ale nigdy nie skąpmy pieniędzy na ludzi.

N 3 N N T #id awatara (moduł katalog) autor.awatar = .* #id uzytkownicka z facebooka autor.fbid = .* 200120 informacja (pl) 200120 informacja (pl) T redakcja@sosnowiecki.pl redakcja@sosnowiecki.pl Twój komentarz został opublikowany Witamy serdecznie Z przyjemnością informujemy, iż Twój komentarz do artykułu "{#informacja#}" został opublikowany w portalu Sosnowiecki.pl. Wszystkie komentarze do artykułu są widoczne pod adresem: {#link#}#komentarze -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu miasta Sosnowiec www.Sosnowiecki.pl auto redakcja@sosnowiecki.pl redakcja@sosnowiecki.pl Wysłano odpowiedź na twój komentarz Witamy serdecznie Z przyjemnością informujemy, iż wysłano odpowiedź na Twój komentarz "{#komentarz#}" do artykułu "{#informacja#}" w portalu Sosnowiecki.pl. Wszystkie komentarze do artykułu są widoczne pod adresem: {#link#}#komentarze -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu miasta Sosnowiec www.Sosnowiecki.pl T 200520 T Redakcja {#nazwa_portalu#} redakcja@{#http_host#} Dodanie do newslettera {#nazwa_portalu#} Dzień dobry, Dziękujemy, że dodałeś swój adres e-mail do listy mailingowej! Dokończ rejestrację, klikając w ten link a otrzymasz: - wiarygodne wiadomości z życia Twojego miasta - przydatne informacje o trwających remontach i planowanych przerwach w dostawie energii lub wody - zapowiedzi i relacje z najciekawszych lokalnych wydarzeń Jeśli ta wiadomość została wysłana pod niewłaściwy adres, lub chcesz z rezygnować z otrzymywania newslettera, kliknij w ten link. -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu {#nazwa_portalu#}