Wiadomości z Sosnowca

Zniżki za szczepienia na covid? Sosnowiec chce je wprowadzić. Co na to antyszczepionkowcy?

  • Dodano: 2021-12-02 09:45

Sosnowiec chce wprowadzić zniżki dla osób, które zaszczepiły się przeciw COVID-19. Będzie można z nich skorzystać np. przy zakupie biletu do teatru. Powodem są wprowadzane od 1 grudnia limity osób w wielu instytucjach. Sosnowiec chce wprowadzić zniżki dla osób, które zaszczepiły się przeciw COVID-19. Będzie można z nich skorzystać np. przy zakupie biletu do teatru. Powodem są wprowadzane od 1 grudnia limity osób w wielu instytucjach.

Sosnowiec chce wprowadzić zniżki dla osób, które zaszczepiły się przeciw COVID-19. Będzie można z nich skorzystać np. przy zakupie biletu do teatru. Powodem są wprowadzane od 1 grudnia limity osób w wielu instytucjach.

Bądźcie państwo z artystami, bo to dla nas kolejny trudny czas. Instytucja musi zarabiać, częściowo z dochodów własnych przecież prowadzimy nasze spektakle, produkujemy, realizujemy różne przedsięwzięcia dla państwa – mówi Iwona Woźniak, Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Według nowych obostrzeń teatr będzie mógł zapełnić tylko 50% pojemności widowni, jednak w limity nie wliczają się osoby zaszczepione. Podobnie będzie w przypadku imprez sportowych w obiektach zamkniętych. Podstawą zniżki w Sosnowcu ma być paszport covidowy.

W tej chwili jeszcze dopasowujemy się, jak państwo wiecie rozporządzenie ukazało się w dniu wczorajszym, studiujemy je, czytamy, przygotowujemy się i na pewno pełny komunikat, w sprawie tych ulg wypuścimy jeszcze w tym tygodniu – mówi Jerzy Górak, MOSiR w Sosnowcu.

Jak tłumaczą władze Sosnowca, nie zależy im na segregacji ludzi na zaszczepionych i nie zaszczepionych, ale na promowaniu paszportów covidowych, które na zachodzie nie są podstawą do udzielania zniżek, a warunkiem koniecznym wstępu do wielu publicznych miejsc.

Po co mamy się szczepić, po co mamy zachęcać ludzi do szczepienia, jak potem te szczepienia w żaden sposób są, nie wiem jak to nawet nazwać, „niewykorzystywane”, a jak wyjedziemy za granicę to się nagle okazuje, że tam jednak to jest wykorzystywane – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Część mieszkańców uważa podobnie, mówiąc, że warto pomyśleć nad odpowiednimi ograniczeniami dla osób, które do tej pory nie chciały się zaszczepić.

Bardzo dobrze, tak powinno być. Bo to jest, no szkodzi, szkodzi, szkodzi! – mówi Janusz, mieszkaniec Sosnowca.

To jak się nie zaszczepią, to po prostu będzie skutkowało na nas zaszczepionych, a jednocześnie oni zejdą z tego globu – mówi Ewa, mieszkanka Sosnowca.

Śledztwo pod choinkę? Detektyw Monk od grudnia w Telewizji TVS!


Sosnowiec może ostatnio pochwalić się wzrostem zainteresowania szczepieniami przeciw COVID-19. W listopadzie zaszczepiło się trzy razy więcej osób niż w październiku czy wrześniu.

Co bardzo cieszy. Również dużo osób przychodzi na pierwsze dawki szczepień, jest ich 18% z ogólnej liczby, także myślę, że dzięki temu przejdziemy jakoś przez tę IV falę – mówi Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. walki z epidemią COVID-19.

Na razie nie wiadomo czy zniżki na bilety do teatrów czy np. miejskich basenów będą miały odzwierciedlenie w odpowiedniej uchwale rady miasta, czy zarządzeniu prezydenta. O szczegółach mieszkańcy mają zostać poinformowani w ciągu kilku najbliższych dni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.