Wiadomości z Sosnowca

Zagłębie Sosnowiec wypożyczyło z Górnika Zabrze Nikodema Zielonkę!

  • Dodano: 2023-08-14 10:00

Nikodem Zielonka został wypożyczony do końca obecnego sezonu z Górnika Zabrze. Niespełna 19-letni pomocnik jest wychowankiem Rozwoju Katowice, który ma za sobą debiut w Ekstraklasie w barwach zabrzańskiego klubu.

Dotychczasowe doświadczenia piłkarza

Nikodem Zielonka do końca sezonu 2019/20 występował w zespołach młodzieżowych Rozwoju Katowice, by w kolejnym związać się z Górnikiem Zabrze. Najpierw występował w Centralnej Lidze Juniorów i rezerwie Górnika, by w końcu zadebiutować w Ekstraklasie w wyjazdowym spotkaniu zabrzan z Cracovią (30.01.2023). W trakcie rundy wiosennej poprzedniego sezonu zapisał poza tym na koncie 11 meczów i zdobył jedną bramkę w drugiej drużynie Górnika występującej w III lidze.

Co sądzi o swoim wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec?

– Myślę, że to bardzo ważny okres w mojej przygodzie z piłką i bardzo chcę pomóc Zagłębiu, by drużyna zajęła jak najwyższe miejsce w lidze. I jednocześnie chciałbym też kształtować swoje umiejętności, zdobywać doświadczenie. I to jest w tym wszystkim najważniejsze – dowodzi nowy "nabytek" sosnowiczan.

Nikodem stawiał pierwsze kroki w Rozwoju Katowice.

Jakie ma wspomnienia z kontaktów z  klubem?

– Jako zawodnik Rozwoju dużo spotkań grałem przeciwko Zagłębiu w drużynach juniorskich. Zagrałem także jedno spotkanie na Stadionie Ludowym. A co mnie łączy z Sosnowcem? Przede wszystkim to, że moja mama jest z Sosnowca – uśmiecha się ten młody piłkarz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również