Wiadomości z Sosnowca

Włamywacz w Sosnowcu zatrzymany na gorącym uczynku

  • Dodano: 2020-06-01 14:30

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji I zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza, który wybił szybę w Volvo zaparkowanym przy jednej z ulic centrum. Z jego wnętrza ukradł drobne przedmioty oraz radio samochodowe, które wyrwał. Później wyszło na jaw, że volvo nie jest jedynym obrabowanym przez niego w ten sposób samochodem.

Tuż przed pierwszą w nocy policjantów patrolujących teren centrum miasta zainteresował alarm, który włączył się opodal. Szybko odnaleźli miejsce, z którego dochodził jego dźwięk. Zauważyli mężczyznę, który na ich widok wyskoczył z zaparkowanego na ulicy Volvo. Szyba w drzwiach auta była wybita a sprawca, przyłapany na gorącym uczynku, rzucił się do ucieczki.

Już po kilkunastu metrach pieszej pogoni policjanci schwytali włamywacza

Po krótkiej chwili odnaleźli również porzucone przez niego w trakcie ucieczki przedmioty, zrabowane mienie wróci więc w całości do właściciela. Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy w toku prowadzonego postępowania ustalili, że dokonał on jeszcze jednego włamania, w ten sam sposób, do innego samochodu- niemal wszystkie przedmioty zrabowane w wyniku tej także kradzieży zostały przez śledczych odzyskane. Ustalą oni również czy były to jedyne obrabowane przez niego w ten sposób samochody. Zatrzymany 36-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa, więc za dokonanie włamań grozi mu teraz 15 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.