Wiadomości z Sosnowca

Włamywacz w Sosnowcu zatrzymany na gorącym uczynku

  • Dodano: 2020-06-01 14:30

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji I zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza, który wybił szybę w Volvo zaparkowanym przy jednej z ulic centrum. Z jego wnętrza ukradł drobne przedmioty oraz radio samochodowe, które wyrwał. Później wyszło na jaw, że volvo nie jest jedynym obrabowanym przez niego w ten sposób samochodem.

Tuż przed pierwszą w nocy policjantów patrolujących teren centrum miasta zainteresował alarm, który włączył się opodal. Szybko odnaleźli miejsce, z którego dochodził jego dźwięk. Zauważyli mężczyznę, który na ich widok wyskoczył z zaparkowanego na ulicy Volvo. Szyba w drzwiach auta była wybita a sprawca, przyłapany na gorącym uczynku, rzucił się do ucieczki.

Już po kilkunastu metrach pieszej pogoni policjanci schwytali włamywacza

Po krótkiej chwili odnaleźli również porzucone przez niego w trakcie ucieczki przedmioty, zrabowane mienie wróci więc w całości do właściciela. Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy w toku prowadzonego postępowania ustalili, że dokonał on jeszcze jednego włamania, w ten sam sposób, do innego samochodu- niemal wszystkie przedmioty zrabowane w wyniku tej także kradzieży zostały przez śledczych odzyskane. Ustalą oni również czy były to jedyne obrabowane przez niego w ten sposób samochody. Zatrzymany 36-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa, więc za dokonanie włamań grozi mu teraz 15 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.