Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Sosnowcu

  • Dodano: 2018-01-04 11:00

Moc wydarzeń i szczytny cel – taki będzie kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu. Na scenie nie zabraknie gwiazd.

SIEMA! Sosnowiec ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Jurkiem Owsiakiem na ogromną skalę. Bawimy się w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskich już od 9 rano, a także na Górce Środulskiej. Nie zabraknie także biegu "Policz się z cukrzycą" oraz atrakcji w Pałacu Schoena.

Sosnowiec ponownie wspiera WOŚP

Nawet przez chwilę nie zastanawialiśmy się, czy organizować po raz kolejny finał WOŚP. To szczytny cel i wspaniała inicjatywa, która łączy Polaków i udowadnia, że mimo przeciwności, wspólnie jesteśmy w stanie wiele zrobić. 14 stycznia koncerty oraz wydarzenia towarzyszące odbywać się będą przez cały dzień na terenie Górki Środulskiej, a także całego miasta. Na zakończenie imprezy pojawi się uroczyste „światełko do nieba” – w tym roku w niezwykłej i bardzo widowiskowej formule - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Fundacja WOŚP i TVN wybrały finał w Sosnowcu, jako jedno z 9 miast w Polsce, które współuczestniczą w produkcji programu telewizyjnego. To oznacza, że wydarzenia z naszego miasta będą gościły, także live, na antenach stacji TVN.

Gwiazdy na scenie

W hali przy Braci Mieroszewskich pojawi się m.in. Bartek Wrona, autor przeboju "Jedna na milion". Nie zabraknie licznych atrakcji – akcji, pokazów, aukcji i wielu innych

Kogo zobaczymy na Górce Środulskiej? Gwiazdami wieczoru będą: Grzegorz Hyży oraz Anita Lipnicka. Wcześniej wystąpi także doskonale znany w naszym regionie zespół Zespół Eier.

Kulminacją będzie tradycyjnie już "światełko do nieba", ale będzie ono niezwykłe. Ze względu na naszych małych pupili rezygnujemy z pokazu sztucznych ogni, ale mamy coś ekstra. Będzie to pokaz iluminacji laserowych i efektów wizualnych do muzyki w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd z niespodziankami, a do tego racowisko i niezwykły flash mob.

O 11 za to na Stawikach startuje za to 4. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą - zapisy@harpagansosnowiec.pl

Celem 26. finału WOŚP będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim będziemy także promowali działania wspierające seniorów.

Co jeszcze czeka nas 14 stycznia?

Górka Środulska - startujemy już o godzinie 15

Rozgrzewkę zagwarantuje zespół Eier. Gwiazdami wieczoru będą: Grzegorz Hyży oraz Anita Lipnicka. Kulminacją będzie niezwykły, imponujący, zapierający dech w piersiach pokaz iluminacji laserowych i efektów wizualnych „Światełko do nieba” do muzyki w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd.

Nie zabraknie także pokazów służb ratowniczych oraz organizacji współpracujących ze sztabami WOŚP, akcje informacyjno-edukacyjne oraz licytacje.

Imprezę poprowadzi Piotr Zawadzki, doskonale znany z Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Hala widowiskowo-sportowa MOSiR przy Braci Mieroszewskich (9.00-18.00)

Latająca akademia udzielania pierwszej pomocy
- pokazy, kursy i instruktaże udzielania pierwszej pomocy,
- największa puszka WOŚP-owa w Polsce.

Strefa zdrowia

- stałe punkty nauczania udzielania pierwszej pomocy,

- stoisko Szpitala Miejskiego - konsultacje,
- masaże, pomiary ciśnienia, pomiary wagi, wywiad pielęgniarski, wywiad stomatologiczny,
- nauka mycia zębów dla najmłodszych,
- konsultacje dietetyczne,
- konsultacje z kosmetyczką - pielęgnacja ciała, makijaż.

Strefa artystyczna

- warsztaty artystyczne - budowanie kolorowych latawców,
- warsztaty kulinarne dla dzieci, dekorowanie ciasteczek,
- występy magików i iluzjonistów,
- występy zespołów muzycznych. Gwiazdą będzie Bartek Wrona.

Strefa sportowa

- turniej e-sportów (Counter Strike, finałowe rozgrywki LOL),
- pokazy boksu - Cezary Podraza ze swoimi podopiecznymi,
- pokazy szermierki,
- karate (z udziałem m.in. Mistrza Europy w Kumite, Eugeniusza Dadzibuga),
- pokazy sportowe: capoeira, szermierka, taniec towarzyski, akrobatyka,
- strzelnica ASG,
- pokazy pojazdów off-road, samochodów wojskowych, samochodów sportowych i zabytkowych.

Specjalne udogodnienia transportowe dla uczestników Finału WOŚP. Darmowa komunikacja pomiędzy centrum Sosnowca a halą Widowiskowo Sportową i Górką Środulską.

Przejazdy krajoznawcze zabytkowymi autobusami (Trójkąt Trzech Cesarzy – miejsce, w którym stykały się granice trzech zaborów).

Będzie okazja do spotkania z dzieciakami, które korzystały ze sprzętu WOŚP, a także z lekarzami. Występ Hiszpanów i Hiszpanek, którzy w trakcie uczniowskiej wymiany również będą wspierali WOŚP.

Muzeum w Sosnowcu

W Pałacu Schoena w Sosnowcu od stycznia zwiedzający będą mogli zobaczyć pierwszą w Polsce, unikatową wystawę poświęconą wieloletniej działalności Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

4. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą

W imieniu Stowarzyszenia Harpagan Sosnowiec serdecznie zapraszamy do udziału w 4 edycji Sosnowieckiego Biegu Policz się z Cukrzycą w Sosnowcu organizowanego w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który organizuje wspólnie WOŚP Sosnowiec i MOSiR Sosnowiec.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: zapisy@harpagansosnowiec.pl

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia Uczestnika zawodów. Zgłoszenie elektroniczne przyjmowane będą do 10 stycznia. Więcej informacji na stronie www.harpagansosnowiec.pl.

Studio finałowe w sali koncertowej Muza

Od godziny 20 - spotkanie z uczestnikami, wolontariuszami i partnerami. 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu.

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.