Wiadomości z Sosnowca

W Sosnowcu powstanie Barbershop

  • Dodano: 2019-01-10 07:45, aktualizacja: 2019-01-10 11:24

Sosnowiczan Marek "Rusky" Rusek kilka lat temu wyjechał do Londynu. W 2009 roku wraz z innymi emigrantami założył zespół punkowy Booze&Glory. Chwilę później dołączył do nich Anglik irlandzkiego pochodzenia. W bieżącym roku zespół obchodzi 10-lecie istnienia i nagrywa właśnie piątą płytę. Z pierwszego składu ostał się tylko Marek, który nie zapomina o rodzinnym mieście.

Właśnie w Sosnowcu w marcu Marek "Rusky" Rusek otworzy Barbershop.

Czyli popularnego "golibrodę". Możemy także mówić o tradycyjnym fryzjerze męskim. Nie samą muzyką człowiek żyje - uśmiecha się Marek, który nie wyklucza, że w Sosnowcu wystąpi także ze swoim zespołem.

Graliśmy na sześciu kontynentach. Tylko ciągu ostatnich dwóch lat zagraliśmy prawie 200 koncertów - od Anglii, przez USA, aż po Indonezję i Australię. Gramy także dość często w Polsce, w ubiegłym roku pojawiliśmy się na dużej scenie festiwalu Pol’And’Rock. Jeden z naszych utworów - “Leave The Kids Alone” na stale wpisał się w repertuar koncertowy Kazika , nagrany został również na suplement do ostatniej płyty Kultu - mówi muzyk.

W 2019 Booze & Glory obchodzi 10 urodziny. 

Zaczynamy nowy rok 13 koncertami (Persistence Tour) w Europie, a w lutym lecimy do Stanów na czterotygodniową trasę z bostońskim Dropkick Murphys. W Polsce pojawimy się na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Będzie nas można także zobaczyć na żywo w studiu TVN – podkreśla Marek.

Obecnie skład Booze & Glory tworza muzycy z Włoch, Hiszpanii, Francji i Polski. Nasz kraj reprezentuje Kahan i założyciel zespołu – Marek. Obaj pochodzą z Sosnowca.

Nie zapominam o mieście, w którym się urodziłem i wychowałem. Stąd pomysł aby właśnie tutaj otworzyć Barbershop. To będzie miejsce gdzie każdy facet będzie mógł się zrelaksować, trochę odciąć się od tego co na co dzień, posłuchać fajnej muzyki, a przede wszystkim o siebie zadbać - uśmiecha się Marek.

Blade & Glory Barber Shop będzie, jak sama nazwa wskazuje, nawiązywał do zespołu Marka.

Będzie tam można również kupić oficjalne koszulki i gadżety Booze & Glory oraz ubrania firmy Hot Ball Clothing. Salon będzie mieścił się w okolicach dworca PKP. Właśnie montujemy ekipę i remontujemy lokal - dodaje muzyk.

W Sosnowcu powstanie Barbershop

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również