Wiadomości z Sosnowca

Trzy sosnowieckie szkoły z nowymi halami sportowymi

  • Dodano: 2024-03-19 11:00

Jeszcze w tym roku społeczność trzech sosnowieckich szkół powinna się cieszyć z nowych, wielofunkcyjnych hal sportowych. Będzie to efekt realizacji wartego kilkanaście milionów złotych programu Olimpia. Hale powstaną przy szkołach w Milowicach, Starym Sosnowcu oraz Klimontowie.

Nowe hale, nowe możliwości

– W każdej znajdzie się miejsce na wielofunkcyjne boisko o wymiarach pola gry 20 m x 40 m. Powstanie także zaplecze sanitarne – cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zgodnie z obietnicą hala powstanie przy szkole podstawowej nr 12 przy ul. Baczyńskiego w Milowicach. Zostanie wybudowana nad obecnym boiskiem o nawierzchni poliuretanowej, która zostanie również wyremontowane. Taka nawierzchnia zostanie również zastosowana w pozostałych dwóch obiektach.

Budowa hal przy ZSO nr 3 (ul. Piłsudskiego, Stary Sosnowiec) oraz przy SP 25 w Klimontowie będzie nieco bardziej skomplikowana. W tych przypadkach wykonawca będzie najpierw musiał zlikwidować betonową nawierzchnię i w ich miejscu wybudować hale.

Nowość w sosnowieckich szkołach

Elementem wyróżniającym inwestycje będą mobilne strzelnice laserowe (wirtualne) na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.

Na budowę hal miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę prawie 7 mln zł.

– Choć przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty to już możemy mówić o sporym zainteresowaniu. Jeśli nie zdarzy się nadzwyczajnego to wszystko powinno się zamknąć w kwocie ok. 15 milionów złotych. Czyli miasto z własnego budżetu dołoży ok 8 mln zł – wyjaśnia prezydent Sosnowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również