Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiczanin otrzymał złotą odznakę honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego

  • Dodano: 2024-03-19 07:45, aktualizacja: 2024-03-19 08:14

W miniony czwartek w zabrzańskiej szkole odbyła się uroczystość wręczenia Złotych Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Uhonorowano sosnowiczanina, któremu odznaczenie wręczyła wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, Urszula Koszutska.

Uroczystość wręczenia Złotych Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego

W czwartek 14 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu odbyła się wielka uroczystość. Osoby zasłużone dla województwa śląskiego otrzymały odznaczenia. Wśród uhonorowanych znalazł się sosnowiczanin Jan Musiał - prezes Okręgu Śląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Katowicach. Odznaczenie w imieniu Kapituły wręczyła Urszula Koszutska wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa  Śląskiego.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości oraz pracowników administracji, nauczycieli i uczniów, ponieważ, był to bardzo ważny moment, nie tylko dla samych wyróżnionych, ale także dla całej szkolnej społeczności. Na uroczystości wręczenia Złotych Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego nie zabrakło również prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

– Piękna uroczystość i uhonorowanie wielkiej osobistości. Sosnowiczan, Prezes Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Śląski Jan Musiał otrzymał złotą odznakę honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Razem z Mateuszem Bochenkiem - Posłem na Sejm RP mogliśmy osobiście złożyć gratulacje i uczestniczyć w uroczystościach, które odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Gratulacje – przekazał prezydent Sosnowca w mediach społecznościowych.

Uroczystość została urozmaicona przez występ dzieci z Przedszkola nr 3 w Zabrzu, które zachwyciły uczestników wydarzenia pokazem pełnym energii i radości.


Zobaczcie w naszej galerii, jak przebiegła ta wspaniała uroczystość!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również