Wiadomości z Sosnowca

Świadek ujął pijanego kierowcę w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-04-21 08:15, aktualizacja: 2020-04-21 08:25

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy, który mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu próbował prowadzić swój samochód. Mężczyzna został ujęty przez 63-letniego mieszkańca Sosnowca. Kiedy zobaczył policjantów, próbował uciekać.

63-letni mieszkaniec Sosnowca zauważył, że Volkswagen transporter jadący ulicą Będzińska porusza się nietypowo- pojazd jechał od krawędzi do krawędzi, stwarzając zagrożenie dla innych. Świadek powiadomił policję i postanowił śledzić auto. Kiedy się zatrzymało na jednej z bocznych ulic natychmiast podszedł do kierowcy, a kiedy wyczuł silną woń alkoholu szybko zabrał mu kluczyki. W tym momencie pojawili się już policjanci - kiedy sprawca ich zobaczył próbował uciekać, ale bezskutecznie. Okazało się, że jest obywatelem Ukrainy, nie ma stałego miejsca pobytu w Polsce, a w wydychanym przez niego powietrzu jest ponad dwa promile alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, on sam trafił do aresztu, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyźnie może grozić do 2 lat więzienia.

To jeden z wielu zatrzymanych w ostatnim czasie pijanych kierowców. Tylko od początku kwietnia sosnowieccy policjanci zatrzymali aż 10 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.