Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Świadczenie 500+. Od 1 sierpnia możesz złożyć nowy wniosek

  • Dodano: 2017-08-14 09:00

Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych MOPS Sosnowiec przypomina, że 30 września br. dobiega końca pierwszy okres, na jaki przyznawano prawo do świadczenia wychowawczego (tzw. 500+).

Aby nadal otrzymać świadczenie "Rodzina 500+", należy złożyć nowy wniosek. Można to zrobić już od 1 sierpnia 2017r.

UWAGA! Nowe wzory wniosków obowiązujące od 1 sierpnia 2017 roku dostępne na stronie http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/

Wnioski można składać "on-line". Pod poniższym linkiem, przekierowującym na stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Poltyki Społecznej, znajduje się dokładny opis tej formy składania wniosków.

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line/

Wnioski o świadczenia wychowawcze (z programu „Rodzina 500+), a także wnioski o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą przyjmowane od 1 sierpnia br. w Sosnowcu w następujących punktach:


1. Siedziba Główna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych.

Do składania wniosków w tym punkcie zachęcamy w szczególności mieszkańców następujących ulic:
1 Maja, 27 Stycznia, 3 Maja, Śliwki (Adama Śliwki), Aleja Zwycięstwa, Aleksandra Janowskiego, Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, Andrzeja Struga, Anieli Urbanowicz, Barbary, Bartosza Głowackiego, Bażantów, Benedykta Dybowskiego, Beskidzka, Biała, Biała Przemsza, Bielska, Bóźnicza, Brzozowa, Budowlana, Ceglana, Chłodna, Ciepła, Cmentarna, Czarna, Dębowa, Długa, Dojazd, Emila Zegadłowicza, Franciszkańska, Gabriela Narutowicza, Gajowa, Gdańska, Gen. Stefana Grota-Roweckiego do 31 i do 48, Gen. Władysława Andersa, Głogowa, Góralska, Granitowa, Grzybowa, Gustawa Daniłowskiego, Gwarków, Harcerska, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Mościckiego, Jagiellońska, Jamesa Watta, Jana Dekerta, Jana Spytkowskiego, Janusza Korczaka, Jaskółek, Jaśminowa, Jaworowa, Jaworznicka, Jodłowa, Juliana Tuwima, Junacka, Kalinowa, Kaliska, Kanarków, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Klimontowska, Kolonia Pod Klimontowem, Kombajnistów, Konstytucji, Kopalniana, Kosów, Kościelna, Koźla, Krakusa, Kręta, Królowej Jadwigi, Krynicka, Krzywa, Kujawska, Kukułek, Kuźnica, Lawendowa, Legionów, Leona Kruczkowskiego, Leona Wasilewskiego, Letniskowa, Lipowa, Lisia Góra, Lotników, Ludmiła, Ludwika Solskiego, Łabędzia, Łączna, Malinowa, Mariacka, Mariana Maliny, Marynarska, Mjr Jana Piwnika-Ponurego, Młyńska, Modrzejowska, Mostowa, Mysłowicka, Nadbrzeżna, Narcyzów, Niepodległości, Niewielka, Niwecka, Nowopogńska, Olszynowa, Orląt Lwowskich, Ostrogórska, Parkowa, Partyzantów, Pastewna, Patriotów, Piwna, Plac Tadeusza Kościuszki, Plac Waldemara Zillingera, Plażowa, Podhalańska, Pogodna, Pogotowia, Portowa, Powstańców, Promienna, Przemysłowa, Przyjaciół Żołnierza, Przyjaźni, Racławicka, Radocha, Romualda Traugutta, Rozjazdowa, Rozwojowa, Rybacka, Rynek, Rzeczna, Rzeszowska, Rzeźnicza, Sadowa, Sarnia, Sądecka, Sielecka, Skautów, Skromna, Słodowa, Słowików, Sosnowa, Sowia, Spadzista, Sportowa, Stacja Jęzor, Stanisława Małachowskiego, Stanisława Mikołajczyka, Starowiejska, Stefana Żeromskiego, Stoczniowców, Strażacka, Stroma, Strzelecka, Szara, Szczecińska, Szczęsna, Szczytowa, Szklarniana, Szkolna, Szybikowa, Szybowa, Śląska, Śliska, Średnia, Św. Stanisława Biskupa, Tabelna, Targowa, Tatrzańska, Teatralna, Towarowa, Tylna, Wacława Stacherskiego, Wandy, Warszawska, Wawel, Wczasowa, Wesoła, Wesoła, Węglowa, Wierzbowa, Wilg, Wincentego Witosa, Witolda Budryka, Władysława Orkana, Władysława Warneńczyka, Wojska Polskiego, Wrocławska, Wrzosowa, Wspólna, Wygoda, Zacisze, Zagaje, Zagłębiowska, Zakopiańska, Zamkowa, Zawiła, Zawodzie, Zbrojna, Żeglarska, Żelazna, Żurawia

2. Mościckiego 14 – pok. Nr 118, I piętro.

Do składania wniosków w tym punkcie zachęcamy w szczególności mieszkańców następujących ulic: Al. Józefa Mireckiego, Akacjowa, Astrów, Bławatków, Brata Alberta, Bratków, Bryniczna, Chabrów, Chmielna, Ciasna, Czysta, Daleka, Dęblińska, Dziewicza, Gottlieba Daimlera, Grabowa, Hanki Ordonówny, Hugo Kołłątaja, Irysów, Jana III Sobieskiego, Jana Kiepury, Jana Kilińskiego, Jarzębia, Jesionowa, Kapliczna, Kazimierza Promyka, Kolonia Pekin, Konwalii, Kordonowa, Kotlarska, Kresowa, Królewska, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Leszno, Ludwika Mierosławskiego, Łamana, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Matki Teresy Kierocińskiej, Naftowa, Objazd, Obrońców Poczty Gdańskiej, Odrodzenia, Okólna, Pawia, Płocka, Podjzadowa, Powstańców Śląskich, Prosta, Przejazd, Przygraniczna, Regulacyjne, Różana, Saturnowska, Sąsiedzka, Składowa, Słoneczna, Słowiańska, Smolna, Stalowa, Stanisława Moniuszki, Stara, Studzienna, Swobodna, Szosowa, Tulipanów, Wiązowa, Willowa, Władysława, Wysoka, Złota

3. Punkt Terenowy MOPS nr 1 przy ul. Kisielewskiego 4.

Do składania wniosków w tym punkcie zachęcamy w szczególności mieszkańców następujących ulic: 11 Listopada, Adama Mickiewicza, Adama Naruszewicza, Aleja ks. Franciszka Blachnickiego, Aleja Wolności, Aleja Zagłębia Dąbrowskiego, Aleksandra Fredry, Aleksandra Malewicza, Aleksandra Marudy, Aleksandra Puszkina, Aleksandra Wieczorka, Andrzeja Niemojewskiego, Andrzeja Nogi, Andrzeja Stoksika, Antoniego Frankiewicza, Antoniego Golisa, Antoniego Sołtysika, Antoniego Wnukowskiego, Armii Krajowej, Artura Grottgera, Batalionów Chłopskich, Białostocka, Błotna, Bobrek, Boczna, Bohaterów Getta, Bohaterów Monte Cassino, Bolesława Chrobrego, Bolesława Kocjana, Bolesława Krupińskiego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Prusa, Braci Gierymskich, Braci Jędrzeja i Jana Śniadeckich, Braci Mieroszewskich, Braci Altman (Braci Śliwów), Braterstwa Broni, Józefa Pomian-Pomianowskiego (Bronisława Wesołowskiego), Bronowa, Anki Kowalskiej (Brunona Jasieńskiego), Chemiczna, Cienista, Cisowa, Cypriana Kamila Norwida, Czereśniowa, Czerpakowa, Czołgistów, Dąbrowska, Dojazdowa, Dworcowa, Dworska, Dzielna, Dzika, Edwarda Dembowskiego, Elizy Orzeszkowej, Elżbiety i Wilhelma Schönów, Emilii Plater, Fabryczna, Feliks, Floriańska, Franciszka Domańskiego, Franciszka Jarosza, Franciszka Zabłockiego, Gabrieli Zapolskiej, Gen. Franciszka Kleeberga, Gen. Leopolda Okulickiego, Gen. Mariusza Zaruskiego, Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, Gen. Władysława Sikorskiego, Gen. Zygmunta Waltera-Janke, Główna, Gołębia, Gorzowska, Górna, Górnicza, Graniczna, Grenadierów, Gustawa Morcinka, Gwiezdna, Kryptologów (Hanki Sawickiej), Henryka Arctowskiego, Henryka Rodakowskiego, Jana Dormana (Ignacego Kalagi), Ignacego Łukasiewicza, Inwestycyjna, Jacka Malczewskiego, Jagodowa, Jakuba Michałowskiego, Jałowcowa, Jana Długosza, Gacka (Jana Gacka), Jana Kasprowicza, Jana Kochanowskiego, Jana Makowskiego, Jana Matejki, Jana Potasińskiego, Wilhelma Fitznera - Konrada Gampera (Jana Szewczyka), Jana Szreniawskiego, Ignacego Krasickiego (Janka Krasickiego), Janusza Kusocińskiego, Jasna, Jedności, Jerzego Bajana, Jerzego Kukuczki, Joachima Lelewela, Józefa Chełmońskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Józefa Lompy, Józefa Mehoffera, Józefa Poniatowskiego, Józefa Wybickiego, Józefowska, Juliana Ursyna Niemcewicza, Juliusza Kossaka, Juliusza Słowackiego, Juliuszowska, Kaczeńców, Kamienna, Karola Miarki, Karola Szymanowskiego, Katowicka, Kazimierza Tetmajera, Kazimierza Wielkiego, Kępa, Kielecka, Klonowa, Klubowa, Kolejowa, Kolibrów, Kolonia Cieśle, Kolonia Wągródka, Komandosów, Komuny Paryskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kornela Kozłowskiego, Kornela Makuszyńskiego, Kornela Ujejskiego, Kosmonautów, Kosynierów, Koszalińska, Kościuszkowców, Krakowska, Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. Piotra Ściegiennego, Kwiatowa, Leopolda Infelda, Leopolda Staffa, Leśna, Limbowa, Lubelska, KWK Kazimierz-Juliusz (Lucjana Szenwalda), Ludwika Dziubińskiego, Łazienna, Łąkowa, Łomżyńska, Łódzka, Łużycka, Maczkowska, Mała, Małe Zagórze, Mariana Kantora-Mirskiego, Marii Konopnickiej, Mateusza i Władysława Kreksów, Metalowa, Mielecka, Mikołaja Kopernika, Mjr Henryka Hubala-Dobrzańskiego, Mjr Henryka Sucharskiego, Modrzewiowa, Mokra, Niecała, Nowa, Objazdowa, Obrońców Warszawy, Obrońców Westerplatte, Obwodowa, Ogrodowa, Olkuska, Olsztyńska, Pekińska, Piechurów, Piękna, Pilotów, Piotra Kowalskiego, Piotra Nowakowskiego, Piotra Rauka, Piotrkowska, Podgórna, Podmokła, Południowa, Porębska, Północna, Projektowa, Przepiórek, Radomska, Rewolucji 1905r, Robotnicza, Romana Dmowskiego, Rybna, Rzemieślnicza, Saperów, Seweryna Goszczyńskiego, Sezamkowa, Sikorek, Skowronków, Skwerowa, Sławkowska, Smrekowa, Sokolska, Spacerowa, Spadochroniarzy, Stacyjna, Stanisława Ligonia, Stanisława Staszica, Stanisława Witkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego, Stańczyka, Stare Maczki, Stefana Banacha, Stefana Jędryczki, Stefana Kisielewskiego, Stefana Okrzei, Stefana Starzyńskiego, Szczepana Kumora, Szmejka, Szpaków, Szperaczy, Sztygarska, Śnieżna, Środkowa, Św. Maksymiliana Kolbe, Świerkowa, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Tarnowska, Teofila Lenartowicza, Władysława Jagiełły (Tomasza Zapały), Upadowa, Wagowa, Walerego Wróblewskiego, Waleriana Łukasińskiego, Wapienna, Wąska, Wiejska, Wileńska, Wincentego Cichopka, Wincentego Kadłubka, Wincentego Perzyńskiego, Wincentego Pola, Wiśniowa, Wita Stwosza, Władysława Broniewskiego, Władysława Pańczyka, Władysława Sebyły, Władysława Szafera, Wodna, Wodociągi, Wopistów, Wschodnia, Zachodnia, Zagórska, Zdrojowa, Zielona, Zielonogórska, Zofii Nałkowskiej, Zuzanny, Zwiadowców, Zygmunta Krasińskiego, Źródlana, Żółta, Żwirki i Wigury

4. Punkt Terenowy MOPS nr 5 przy ul. Hallera 5.

Do składania wniosków w tym punkcie zachęcamy w szczególności mieszkańców następujących ulic:
Adama Asnyka, Będzińska, Borowa, Bracka, Bydgoska, Cicha, Czeladzka, Czerwonego Krzyża, Henryka Dietla (Dąbrowszczaków), Dobra, Działkowa, Fryderyka Chopina, Gen. Grota Roweckiego od 33 i od 50 i 129-215, Gen. Józefa Bema, Gen. Józefa Hallera, Gen. Kazimierza Pułaskiego, Gęsia, Gospodarcza, Grochowa, Gromadzka, Hutnicza, Jabłoniowa, Jarosława Dąbrowskiego, Jesienna, Kacza, Kasztanowa, Kmieca, Krótka, Krucza, Legnicka , Letnia, Lisia, Litewska, Ludowa, Ludwika Zamenhofa, Lwowska, Majowa, Małobądzka, Marii Skłodowskiej-Curie, Mazowiecka, Metalowców, Na Mazurkach, Opolska, Orla, Owsiana, Piaskowa, Plac Medyków, Plonów, Poleśna, Polna, Poprzeczna, Poznańska, Przechodnia, Przelotowa, Pszenna, Ptasia, Pusta, Radosna, Rolnicza, Rudna, Rysia, Sienna, Skibowa, Skośna, Słona, Smutna, Spokojna, Społeczna, Spółdzielcza, Staropogońska, Stawowa, Sucha, Szczęśliwa, Szczygla, Szeroki Łan, Torfowa, Toruńska, Twarda, Udziałowa, Urocza, Widok, Wielka, Wiosenna, Władysława Reymonta, Włościańska, Zakątek, Zamknięta, Zbaraska, Zgoda, Zimowa, Żytnia

Wnioski będą przyjmowane w następujących godzinach:

poniedziałki: od 8.00 do 17.45

wtorek-czwartek: od 8.00 do 15.15

piątek: od 8.00 – 12.45

Wnioski można wysyłać na adres korespondencyjny ośrodka, tj.: Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych MOPS Sosnowiec, ul. 3 Maja 33, 41-200 Sosnowiec

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.