Wiadomości z Sosnowca

Stawiki z nowym patronem!

  • Dodano: 2020-05-11 10:45

Stawiki mają nowego patrona! To rodzinna firma z Sosnowca - Uni-Med Centrum Medyczno-Stomatologiczne.

To już trzeci patron sosnowieckich Stawików

Zostać nim można było biorąc udział w licytacji w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poprzednio zwycięzcami byli, odpowiednio w 2018 i 2019 roku, Zespół Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość" oraz ObokMnie.pl.

Marka Uni-Med będzie patronowała Stawikom przez rok

Firma mieści się prz ul. Kukułek 45, a istnieje od 2004 roku. Świadczy kompleksowe usługi medyczne obejmujące zakres: podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), realizowanej przez lekarzy rodzinnych, wizyt domowych lekarzy rodzinnych, ambulatoryjnej specjalistycznej opieki zdrowotnej (AOS), diagnostyki medycznej w bardzo szerokim zakresie, leczenia stomatologicznego w pełnym zakresie, rehabilitacji i fizykoterapii, dietetyki i higieny żywienia.

Posiadamy nowoczesny i często innowacyjny sprzęt medyczny, np. wideodermatoskop, pozwalający na śledzenie zmian nowotworów skóry, np. czerniaka skóry - powiedział właściciel Grzegorz Herczak.

Dział stomatologii posiada mikroskop z tortem wizyjnym do precyzyjnego leczenia zębów oraz urządzenie (nóż ultradźwiękowy) do atraumatycznego leczenia chirurgicznego. Nasza placówka jest bardzo zinformatyzowana. Kontakt z lekarzem, poza tradycyjną wizytą w gabinecie, może się odbyć za pomocą systemów teleinformatycznych, np. połączenia audio-wideo Skype. Pacjent poprzez nasz dedykowany portal https://przychodnia.sosnowiec.pl może on-line złożyć deklaracje do POZ, sprawdzić dostępne terminy do lekarzy i się zarejestrować bez dzwonienia i wychodzenia z domu, zlecić przez internet e-recepty na stale przyjmowane leki wraz otrzymaniem kodów tych recept, a nawet odebrać wykonane badania laboratoryjne i samodzielnie dodać do swojej historii leczenia istotną dokumentację medyczną (np. wypis ze szpitala lub leczenie z innej placówki). Co więcej - upoważnionej osobie, np. innemu lekarzowi, pacjent może udostępnić swoją historię leczenia. Pacjenci otrzymują powiadomienia SMS o zbliżającej się wizycie, np. u dentysty.System dostępny jest również na urządzenia mobilne.

Już podczas ubiegłorocznej licytacji staraliśmy się zostać opiekunem Stawików, niestety nie udało. W tym roku postanowiliśmy, że nie damy szans konkurencji - dodał właściciel Grzegorz Herczak.

W sumie podczas 28 finału WOŚP w Sosnowcu zebrano ponad 350 tysięcy złotych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.