Wiadomości z Sosnowca

Stawiki z nowym patronem!

  • Dodano: 2020-05-11 10:45

Stawiki mają nowego patrona! To rodzinna firma z Sosnowca - Uni-Med Centrum Medyczno-Stomatologiczne.

To już trzeci patron sosnowieckich Stawików

Zostać nim można było biorąc udział w licytacji w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poprzednio zwycięzcami byli, odpowiednio w 2018 i 2019 roku, Zespół Szkół Prywatnych "Twoja Przyszłość" oraz ObokMnie.pl.

Marka Uni-Med będzie patronowała Stawikom przez rok

Firma mieści się prz ul. Kukułek 45, a istnieje od 2004 roku. Świadczy kompleksowe usługi medyczne obejmujące zakres: podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), realizowanej przez lekarzy rodzinnych, wizyt domowych lekarzy rodzinnych, ambulatoryjnej specjalistycznej opieki zdrowotnej (AOS), diagnostyki medycznej w bardzo szerokim zakresie, leczenia stomatologicznego w pełnym zakresie, rehabilitacji i fizykoterapii, dietetyki i higieny żywienia.

Posiadamy nowoczesny i często innowacyjny sprzęt medyczny, np. wideodermatoskop, pozwalający na śledzenie zmian nowotworów skóry, np. czerniaka skóry - powiedział właściciel Grzegorz Herczak.

Dział stomatologii posiada mikroskop z tortem wizyjnym do precyzyjnego leczenia zębów oraz urządzenie (nóż ultradźwiękowy) do atraumatycznego leczenia chirurgicznego. Nasza placówka jest bardzo zinformatyzowana. Kontakt z lekarzem, poza tradycyjną wizytą w gabinecie, może się odbyć za pomocą systemów teleinformatycznych, np. połączenia audio-wideo Skype. Pacjent poprzez nasz dedykowany portal https://przychodnia.sosnowiec.pl może on-line złożyć deklaracje do POZ, sprawdzić dostępne terminy do lekarzy i się zarejestrować bez dzwonienia i wychodzenia z domu, zlecić przez internet e-recepty na stale przyjmowane leki wraz otrzymaniem kodów tych recept, a nawet odebrać wykonane badania laboratoryjne i samodzielnie dodać do swojej historii leczenia istotną dokumentację medyczną (np. wypis ze szpitala lub leczenie z innej placówki). Co więcej - upoważnionej osobie, np. innemu lekarzowi, pacjent może udostępnić swoją historię leczenia. Pacjenci otrzymują powiadomienia SMS o zbliżającej się wizycie, np. u dentysty.System dostępny jest również na urządzenia mobilne.

Już podczas ubiegłorocznej licytacji staraliśmy się zostać opiekunem Stawików, niestety nie udało. W tym roku postanowiliśmy, że nie damy szans konkurencji - dodał właściciel Grzegorz Herczak.

W sumie podczas 28 finału WOŚP w Sosnowcu zebrano ponad 350 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również