Wiadomości z Sosnowca

Stadion lekkoatletyczny przy al. Mireckiego zostanie gruntownie zmodernizowany!

  • Dodano: 2022-11-29 06:15, aktualizacja: 2022-11-28 19:18

Mający prawie 90 lat obiekt przejdzie kolejną już metamorfozę, tym razem za blisko 10 milionów złotych.

Historia obiektu

Stadion został zbudowany przez Miejski Komitet Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego w 1934 roku. Po II wojnie światowej obiekt przejął Klub Sportowy Włókniarz. W skromnych warunkach odbywały się tam treningi sekcji lekkoatletycznej tego klubu.

W 2005 i  2009 roku stadion przeszedł niezbędną modernizację, m.in. położono tartanową bieżnię i zbudowano zadaszoną trybunę, powstało nowe zaplecze, budynek klubowy z parkingiem, magazyn sprzętu sportowego, a cały teren ogrodzono. Od tego czasu upłynęło już kilkanaście lat i obiekt wymagał gruntownego remontu.

Miastu udało się uzyskać 2,5 mln dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. I to maksymalna kwota dofinansowania jaką można było na ten cel otrzymać.

– Podstawowy wachlarz prac to wymiana oraz rozbudowa nawierzchni poliuretanowej, wymiana nawierzchni bieżni rozgrzewkowej, przebudowa zeskoczni istniejącej skoczni do skoku w dal i wymiana wyposażenia skoczni oraz budowa dwóch skoczni do skoku o tyczce oraz również dwóch do skoku wzwyż – wszystkie w nowej lokalizacji – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Na istniejącej rzutni do rzutu młotem i dyskiem zostanie zamontowane nowe wyposażenie rzutni oraz wymieniona istniejąca podbudowa. Podobnie będzie na rzutni do pchnięcia kulą, która również zostanie przeniesiona. Na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi IVA: mistrzostwa Polski o ograniczonym programie, U16, mityngi międzynarodowe i ogólnopolskie. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 9 miesięcy od dnia podpisania umowy – dodaje Tomasz Soska, zastępca dyrektora ds. inwestycji i remontów w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

Sosnowiec odnosi sporo sukcesów w lekkiej atletyce. Tylko w ostatnich latach zawodnicy MKS-MOS Płomień Sosnowiec zdobyli 36 medali Mistrzostw Polski i 278 medali Mistrzostw Śląska i Makroregionu, w tym głównie złote.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również