Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec szykuje się na przyjęcie Ukraińców

  • Dodano: 2022-02-25 07:00, aktualizacja: 2022-02-24 14:22

Sosnowiec jest gotowy na przyjęcie 200, a już niedługo nawet 400 Ukraińców – poinformował na konferencji prasowej Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sosnowiec solidarny z Ukrainą

Cała Polska szykuje się na możliwość przyjęcia uchodźców. Nie inaczej jest w Sosnowcu.

– Dzisiaj jadę do województwa podkarpackiego na spotkanie z samorządowcami, aby rozmawiać na temat przyjmowania uchodźców i tego, co się dzieje. Już teraz mamy informacje, że część osób przekraczających granicę będzie do nas kierowana. Na tę chwilę mamy przygotowanych 200 miejsc dla uchodźców, pracujemy nad kolejnymi 200 miejscami i to nie koniec. Ci, którzy tutaj przyjadą, będą szukali pokoju i chcemy im go zapewnić – powiedział podczas briefingu prasowego prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Konflikt przenosi się także do cyberprzestrzeni.

– Prośba też do niektórych internautów. Nie siejcie dezinformacji. Nie wpisujcie się w retorykę Rosji. Dzisiaj musimy być razem, nic nie może nas dzielić – dodał prezydent.

Coraz więcej osób zgłasza się do miasta z chęcią pomocy, dlatego Urząd Miasta prosi o kontakt mailowy lub telefoniczny z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego: wzk@um.sosnowiec.pl lub numer telefonu 32 266 52 20 – czynny całą dobę.

Wiec poparcia i solidarności z Ukrainą

W piątek 25 lutego o godzinie 18:00 miasto Sosnowiec organizuje wiec poparcia i solidarności z Ukrainą.

– Jeśli komuś na sercu leży pokój, niech przyjdzie w piątek wieczorem przed Urząd Miejski – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również