Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Jurek Owsiak na otwarciu Ronda WOŚP

  • Dodano: 2021-05-31 10:45, aktualizacja: 2021-06-01 01:03

Sosnowiec ma rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości nadania nazwy wziął udział Jurek Owsiak.

W kwietniu sosnowieccy radni zdecydowali, że trzy ronda zyskają nowych patronów. Zostaną nimi: Józefa Siwikowa, prof. Ewa Horbaczewska oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 17 radnych opowiedziało się "za" pomysłem, a 4 nie zagłosowało. 


Rondo WOŚP w Sosnowcu

Rondo WOŚP zlokalizowane jest u zbiegu ulic Kombajnistów, Mariusza Zaruskiego i Małe Zagórze. Uroczyste nadanie mu imienia WOŚP nastąpiło w środę, 26 maja, o godzinie 10.00, a w wydarzeniu wziął udział Jurek Owsiak. Powitali go mieszkańcy, orkiestra i uczniowie IX LO, w którym działa jeden ze sztabów.

- Wiwat na 14 i 15 rondzie! Kolejne ronda imienia WOŚP to Sosnowiec i Kielce. W Sosnowcu balony, orkiestra i rowerzyści i oczywiście sztab i włodarze miasta. W Kielcach bez orkiestry, za to w torbie zostały mi pyszne krówki. I tu nad nami piękne błękitne niebu usiane pięknymi, pierzastymi chmurami. Hektary słońca i cudownej atmosfery. We wszystkich trzech miastach, w których byliśmy, wszędzie jak mantra i my, i gospodarze powtarzaliśmy jedno: Orkiestra łączy, nie dzieli. Wszyscy zadowoleni, bo reprezentujący ogromną moc ludzkiej inicjatywy, dobrych działań, wolontariatu i obywatelskich postaw, które wyraźnie mówią, że gramy dla wszystkich. W każdym mieście na każdym rondzie wyczytuję, ile było sztabów, ile zebrano pieniędzy podczas ostatniego Finału, ile sprzętu zakupiła Orkiestra dla okolicznych szpitali - napisał Jurek Owsiak. - Bardzo wszystkim dziękujemy i pamiętajcie, że dla nas to wszystko ogromna, przeogromna nagroda, że nas zapraszacie, że macie takie pomysły, a my też jak mantra powtarzamy, że te orkiestrowe ronda to wielkie podziękowanie dla Was za Finały, za wsparcie i za Waszą miłość do ludzi - dodał szef WOŚP.

Szef WOŚP dziękował za włączenie się w akcję. Do tej pory do Sosnowca trafił sprzęt warty 4 mln 349 tys. 127 zł 34 gr. 

- Jurek Owsiak wpadł do Sosnowca, aby otworzyć rondo WOŚP. Choć przez chwilę mogliśmy poczuć klimat finałów "pod chmurką", których tak bardzo nam brakuje - uśmiechnięte twarze, muzyka i ten klimat. Ale wierzę, że już w styczniu 2022. Tymczasem przy Górce Środulskiej mamy rondo z niezwykłym patronem. Dotychczas, do Sosnowca od fundacji trafił sprzęt medyczny o wartości 4,3 mln zł. Dzięki! SIEMA - napisał prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński.

Owsiak dostał na pamiątkę połówkę serca. Natomiast szef WOŚP wręczył prezydentowi pamiątkowy medal z symbolem orkiestry.

- Na końcu także wszędzie mówiłem, że abyśmy jak najwięcej organizowali właśnie takich spotkań, serdecznych, z uśmiechniętymi ludźmi, gdzie możemy się chwalić i to bardzo ważne przemyślenia: warto chwalić się i mówić o swoich sukcesach, bo to wyzwala uśmiech i sprawia, że nasze życie ma większy sens i jest lepsze. Jestem przekonany, że bardzo wielu kierowców, którzy przez to rondo będą przejeżdżali, pokieruje w naszą stronę dobrą myśl. Naprawdę cudowne dwa dni w kraju, który nazywa się Polska - podsumował Jurek Owsiak. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również