Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec będzie miał Rondo im. WOŚP. Jutro nastąpi uroczyste nadanie nazwy

  • Dodano: 2021-05-25 15:00

Sosnowiec będzie miał rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nadanie nazwy nastąpi w środę, 26 maja, o godzinie 10.00. W skromnej uroczystości weźmie udział Jurek Owsiak.Sosnowieccy radni zdecydowali, że trzy ronda zyskają nowych patronów. Zostaną nimi: Józefa Siwikowa, prof. Ewa Horbaczewska oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sprawa tej ostatniej nazwy toczyła się przez kilka miesięcy. Przypomnijmy, że już w styczniu radny Michał Kaźmierczak wystosował propozycję, aby jedno z rond w Sosnowcu nazwać rondem WOŚP. Radni podjęli decyzję w tej sprawie podczas kwietniowej sesji Rady Miasta. 

- Nazwa tego ronda nie będzie budziła jakichkolwiek zastrzeżeń z jakiejkolwiek strony. Byłaby to też świetna okazja, żebyśmy mogli, jak rzadko kiedy, wspólnie zagłosować i wypowiedzieć się wspólnym jednym głosem. Z naszej strony taką propozycją byłoby jedno z tych rond środulskich, możemy wziąć to rondo, które jest najbliżej górki. To tam co roku, jeśli nie ma pandemii, organizowane są uroczystości związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - mówił wówczas radny Michał Kaźmierczak.

Rondo WOŚP zlokalizowane jest u zbiegu ulic Kombajnistów, Mariusza Zaruskiego i Małe Zagórze. Uroczyste nadanie mu imienia WOŚP nastąpi w środę, 26 maja, o godzinie 10.00, a w wydarzeniu weźmie udział Jurek Owsiak.

- W środę otwieramy nie tylko Park Fusińskiego, ale też oficjalnie Rondo WOŚP. Naszym gościem w Sosnowiec łączy będzie Jurek Owsiak. Nową nazwę zyska skrzyżowanie ulic Kombajnistów, Zaruskiego i Małe Zagórze - tuż przy parku, nieopodal Górki Środulskiej, gdzie odbywają się finały WOŚP – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Renegat

    Nigdy nie godzić się! Nie promować Tychy Złodziei WOŚP!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.