Wiadomości z Sosnowca

41-latek z Sosnowca usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

  • Dodano: 2021-05-25 12:00

41-letni mieszkaniec Sosnowca zatrzymany w sprawie zabójstwa Sebastiana z Katowic przyznał się do winy. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Dziś jego przesłuchanie będzie kontynuowane.


Poszukiwania 11-letniego Sebastiana z Katowic 

W sobotę (22 maja) wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zostali powiadomieni o zaginięciu 11-letniego Sebastiana, który nie wrócił do domu po zabawie na pobliskim placu zabaw w dzielnicy Dąbrówka Mała. Natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania, do których włączyli się również strażacy z psami do poszukiwań osób, przeczesując wspólnie z policjantami z Katowic i katowickiego oddziału prewencji okolicę miejsca zaginięcia i sąsiednie dzielnice. 

Równocześnie działania operacyjne mające na celu odnalezienie chłopca podjęli również kryminalni z katowickiej jednostki Policji oraz śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

- Kryminalni ustalili, że za zaginięciem chłopca może stać osoba poruszająca się samochodem marki Ford. Od momentu wytypowania numerów rejestracyjnych pojazdu, policjanci w niespełna 40 minut dotarli do jego właściciela, mimo tego, że nie przebywał w miejscu swojego zameldowania. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Sosnowca - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 


Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 11-latka 

Mężczyzna został zatrzymany, a w rozmowie ze śledczymi przyznał się do uprowadzenia, a następnie zabójstwa 11-latka. Wkrótce policjanci odnaleźli na terenie miejsca budowy w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. 

- Przez wiele godzin pracowała tam ekipa dochodzeniowo-śledcza z Katowic oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Stróże prawa pod nadzorem prokuratora skrupulatnie zbierali ślady i wszelkie dowody tego przestępstwa. Zatrzymany w sprawie zabójstwa 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce stanie przed obliczem sądu, który podejmie decyzję o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 


Mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał zarzuty

Mieszkaniec Sosnowca, który uprowadził i zamordował 11-latka z Katowic, w poniedziałek stanął przed prokuratorem i tam został przesłuchany. Wieczorem poinformowano, że mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, w tym zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej przekazał, że mężczyzna składał bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Dla dobra prowadzonego śledztwa nie ujawniono jednak treści jego wyjaśnień. Z tego samego powodu nie podano też treści drugiego zarzutu. 

Prowadzone wczoraj przez kilka godzin przesłuchanie zostało przerwane i dziś będzie kontynuowane. 41-latkowi z Sosnowca grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.