Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec chce zostać w Unii Europejskiej

  • Dodano: 2020-12-11 07:00, aktualizacja: 2020-12-11 05:07

Sosnowiec łączy, tym razem z Brukselą.

Czwartkowy szczyt unijny po raz pierwszy od dawna elektryzuje w tak dużym stopniu również samorządy. Władze miasta, ale też mieszkańcy, z niepokojem spoglądają na to, co będzie się działo w czwartek i piątek w Brukseli.

Miliard złotych - tyle w ostatnich latach napłynęło pieniędzy z Unii Europejskiej do Sosnowca

Jest nowa linia tramwajowa, w pierwszej połowie 2021 roku trafią do nas nowe autobusy elektryczne, a nowoczesne Egzotarium ma już pierwszą kondygnację. Na każdym kroku powtarzam, że tylko w tym momencie w Sosnowcu, "w obrocie jest" kilkadziesiąt milionów złotych z dotacji unijnych - mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.

Remontowane są przejścia podziemne, chodniki, powstają nowe drogi rowerowe.

Jednak mnóstwo inwestycji jest już gotowych. Tylko w ciągu ostatniego czasu wyremontowaliśmy drogi, wiele szkół i przedszkoli, powstały nowe place zabaw.

Zmiany w Sosnowcu to nie tylko inwestycje, jak to mówimy, twarde. To także programy. Wsparcie osób z niepełnosprawnościami, wsparcie szkół, wsparcie hospicjum, pomoc społeczna, opiekunki dla dzieci itd. Warto też pamiętać, że każda z tych inwestycji wymaga wkładu własnego, więc nie jest tylko tak, że miasto "żeruje" na zewnętrznych dotacjach - dodaje prezydent.

W związku ze szczytem unijnym i nadziejami na porozumienie, Sosnowiec udowadnia, że identyfikuje się ze wspólnotą.

Chcemy pokazać, że jesteśmy Europejczykami, czujemy się Europejczykami. Sosnowiec jest i będzie w Europie. Nie chcemy i obawiamy się polexitu, a polityka została wpleciona w unijne negocjacje. To nie powinno wyglądać w ten sposób – podsumowuje prezydent Arkadiusz Chęciński.

Na al. Zwycięstwa zawisły flagi unijne, a w czwartek, w samo południe, z balkonu budynku na Placu Stulecia wybrzmiał hejnał Sosnowca oraz hymn Unii Europejskiej "Oda do radości".

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jaromir

    Checinskiemu zabraniam mówić w imieniu wszystkich mieszkańców Sosnowca. On nie jest moim prezydentem ani wszystkich mieszkańców tylko peowców.

  • Rajmund

    Ludzie miliard w Sosnowcu?? Gdzie ta kasa. Sprzeniewierzono ogromne pieniądze. Tu rząd i PO to każdą kasę roztrwonią. Przedłużenie niepotrzebnej(dla460osob)linii tramwajowej to strata kasy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.