Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: absolutorium dla Prezydenta bez głosu sprzeciwu

  • Dodano: 2019-06-19 07:30, aktualizacja: 2019-06-19 07:40

To była najważniejsza sesja rady Miejskiej przed wakacjami.  

Kluczowymi tematami XI sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 18 czerwca były trzy punkty. Po raz pierwszy w historii radni głosowali nad Raportem o stanie gminy za 2018 rok. To nowy obowiązek nałożony na samorządy, a wynikający z nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym. Raport zawiera podsumowanie działań samorządu za poprzedni rok. Po ciekawej dyskusji 15 z 24 radnych Rady Miejskiej zagłosowało za przyjęciem raportu, 9 się wstrzymało, nikt nie był przeciw.

Drugim ważnym punktem była ocena wykonania wieloletniej prognozy finansowej i budżetu miasta za 2018r. – udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Sosnowca. W tym przypadku 20 radnych wyraziło swoje poparcie dla przygotowanego przez władze miasta dokumentu, 4 wstrzymało się od zajęcia stanowiska, nikt nie był przeciw.

Ostatnim i najważniejszym punktem sesji było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Sosnowca absolutorium za 2018 rok. Głosowanie również zakończyło się bez choćby jednego głosu sprzeciwu. 20 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium prezydentowi, a 4 wstrzymało się od głosu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.