Wiadomości z Sosnowca

Psy ze schroniska w Radysach znajdą dom w Sosnowcu

  • Dodano: 2020-07-09 08:30, aktualizacja: 2020-07-09 08:48

Sosnowiec pomaga zwierzakom ze schroniska w Radysach. Już niedługo do sosnowieckiego schroniska trafi kilkanaście psów z tego miejsca.

Dramat rozegrał się kilka tygodni temu, kiedy do schroniska w Radysach weszło kilka organizacji, prokuratura i policja.

To piekło, to obóz koncentracyjny dla zwierząt. I musi zniknąć z powierzchni ziemi - wspominał Katarzyna Śliwa-Łobacz z Fundacji Mondo CANE, która uczestniczyła w interwencji.

Widoki na miejscu pozostaną w pamięci interweniujących na zawsze, a skutki działalności schroniska odczuwalne są do dzisiaj. Szacuje się, że miesięcznie umierało tam kilkadziesiąt psów, a wywożono tony zwierzęcych zwłok.

Dzisiaj zwierzaki ze schroniska w Radysach znajdują nowe domy i są transportowane do innych schronisk. Do pomocy włącza się także Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.

Chcemy wesprzeć organizacje i zabrać kilkanaście psów do naszego schroniska - mówi Marcin Jakubczak, kierownik sosnowieckiego schroniska.

 Zależy nam na tym, aby znalazły nowy dom - dodaje.

Psy do sosnowieckiego schroniska mogą trafić już w tym tygodniu.

Cieszę się, że Sosnowiec dołączył do miast, które wspierają potrzebujące zwierzaki - mówi Katarzyna Śliwa-Łobacz.

Czworonogi w Sosnowcu mają szansę na odnalezienie nowego domu

Świadomość wśród ludzi zwiększa się i z dnia na dzień coraz częściej sięgają po adopcje psów. To cieszy - dodaje kierownik sosnowieckiego schroniska.

Dochodziły do nas głosy o dramacie, jaki odbywał się w schronisku w Radysach. Cieszę się, że nasze schronisko wyszło z taką inicjatywą, a zwierzaki w Sosnowcu znajdą nowych właścicieli. Już teraz do tego namawiam – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Tymczasem Sosnowiec w tym roku ponownie zainwestuje w schronisko, tym razem w rozwiązania ekologiczne. Nowym projektem będzie budowa instalacji zbierającej wodę deszczową.

Będziemy zbierali wodę z dachów i wykorzystywali ją do czyszczenia pomieszczeń i boksów dla zwierząt. Potem woda będzie odprowadzana do biologicznej oczyszczalni ścieków, a stamtąd rozprowadzana na tereny zielone lub w rejon pobliskiego lasu – wyjaśnia Marcin Jakubczak.

Szacunkowy koszt instalacji to 150 tysięcy złotych.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.