Wiadomości z Sosnowca

Ponad 600 tysięcy złotych wsparcia dla sosnowieckiej szkoły

  • Dodano: 2021-07-20 09:00

660 tysięcy złotych otrzyma sosnowieckie technikum samochodowo-mechatroniczne od koreańskiej firmy. Wsparcie będzie przeznaczone na organizację kursów, staży i innych form szkoleń oraz rekrutacji absolwentów szkoły na stanowiska proponowane przez SK Hi-Tech Battery Materials Poland.

– Firma zaproponowała utworzenie klasy patronackiej, sponsorowanie konkursów i działań zawodowych oraz zakup najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych niezbędnych w kształceniu w zawodach technik mechatronik i technik elektryk oraz w branżowej szkole I stopnia - elektryk i mechatronik. Dzięki współpracy powstanie bardzo nowoczesna pracownia mechatroniczna o wartości kilkuset tysięcy złotych – powiedział Jacek Górski, dyrektor CKZiU przy ul. Kilińskiego.

– Przedstawiciele firmy, po obejrzeniu pracowni oraz warsztatów szkolnych, widząc ogromny potencjał wspólnych działań, wyrazili zainteresowanie nawiązaniem szerokiej współpracy na wielu płaszczyznach, co sfinalizowała podpisana umowa – podkreśla Zbigniew Byszewski, zastępca prezydenta Sosnowca.

SK Hi-Tech Battery Materials Poland to firma, która związała się z Zagłębiem, budując zakład na terenie Sosnowiecko-Dąbrowskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– To szansa dla uczniów szkoły by realizować swoje plany w świecie elektromobilności, którego ważna częścią są zakłady SK Hi Tech. Pomagamy naszym inwestorom w znalezieniu partnerów z którymi mogą realizować swoje plany, tak jak dziś w Sosnowcu – podkreśla Mateusz Rykała, wiceprezes KSSE.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.