Wiadomości z Sosnowca

"Poczuj Bluesa" w Sosnowcu. Pokaz filmu i panel dyskusyjny w Mediatece

  • Dodano: 2024-02-29 12:15

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza w czwartek 29 lutego o godz. 18.00 do Zagłębiowskiej Mediateki na pokaz filmu dokumentalnego o muzyce bluesowej pt. „Poczuj Bluesa”.

"Poczuj Bluesa" w Sosnowcu

Po seansie odbędzie się panel dyskusyjny – o kondycji i stanie „polskiego bluesa” rozmawiać będą zaproszeni goście – Rafał „Chiro” Chirowski, Bogdan Rumiak  i Michał Starzyński. Wstęp wolny.

"Jeśli spojrzeć na ilość festiwali bluesowych w Polsce to wydawać by się mogło, iż jest to gatunek popularny w naszym kraju. Ale czy tak naprawdę jest? Co stanowi istotę bluesa, dlaczego artyści grają ten rodzaj muzyki, choć nie zawsze idzie to w parze z komercyjnym sukcesem? Postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej i w efekcie powstał film dokumentalny, na który składają się fragmenty wywiadów jakie przeprowadziłem z naszymi lokalnymi muzykami, dziennikarzami i propagatorami bluesa" – mówi pomysłodawca i inicjator wydarzenia Michał Starzyński.

Po prezentacji filmu odbędzie się panel dyskusyjny. O kondycji i stanie „polskiego bluesa” rozmawiać będą zaproszeni goście:

  • Rafał „Chiro” Chirowski – Dziennikarz i prezenter radiowy obecnie związany z Radiem Katowice. Muzyk i autor tekstów, choć sam woli określenie pseudograjek-wierszokleta. Gitarzysta i wokalista zespołu KSW 4 Blues.
  • Bogdan Rumiak  – Miłośnik muzyki bluesowej. Promotor i organizator wielu koncertów i festiwali m.in. Żorskiego Amoku Bluesowego. Gitarzysta i wokalista zespołu BR BAND.
  • Michał Starzyński – Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Pasjonat muzyki bluesowej. Bloger i konferansjer, założyciel profilu Bluesobrzmienie. Społecznik, wiceprezes Stowarzyszenia Cała Naprzód.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również