Wiadomości z Sosnowca

Pierwsi w regionie, drudzy w Polsce. Historyczna inwestycja w Sosnowcu

  • Dodano: 2022-09-27 09:45

Za 18 miesięcy w Sosnowcu powstanie nowa siedziba Rejonowego Pogotowia Ratunkowego. Będzie to druga największa inwestycja, jeśli chodzi o pogotowie ratunkowe w historii Polski.

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu obsługuje obszar zamieszkały przez ok. 700 tys. mieszkańców. Nie tylko Sosnowca, ale również Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, powiatu będzińskiego, zawierciańskiego aż po Szczekociny i Sławków. RPR zatrudnia z kolei 400 osób, w tym ok. 250 ratowników medycznych.

W ubiegłym roku karetki wyjeżdżały aż 67 tysięcy razy, o 11 tysięcy więcej niż w 2020

– W Sosnowcu powstanie jedna z najnowocześniejszych baz Rejonowego Pogotowia Ratunkowego. Proszę zwrócić uwagę, że rozmowy potrafią doprowadzić do tak dobrej współpracy. Potrafiliśmy się szybko porozumieć, bo zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze. Dziękuję Panu Marszałkowi, dziękuję dyrektorowi Pogotowia – cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Obecnie pogotowie stacjonuje w ścisłym centrum miasta, w budynku dawnego szpitala przy ulicy 3 Maja 33 

Przekazany przez miasto teren o powierzchni 0,6 ha znajduje się przy ulicy Janowskiego. To właśnie w tym rejonie znajdują się nowe siedziby sosnowieckiej Policji, a także Prokuratury Rejonowej Północ oraz Południe. A to nie koniec. Powstaną tam także siedziby Straży Granicznej oraz Sądu Rejonowego. – To dla nas wielka chwila i wielkie przedsięwzięcie. Będziemy mogli pracować w zupełnie innych, nieporównywalnych warunkach. To druga inwestycja, o najwyższej wartości, jeśli chodzi o pogotowie ratunkowe w historii naszego kraju – mówił Klaudiusz Nadolny, dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

Budowa nowej siedziby pogotowia będzie kosztowała 25 mln zł. Wsparcie w kwocie 20 mln zł zapewni Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, pozostałe fundusze (5 mln zł) to środki własne Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Ratownicy w nowej siedzibie zaczną prace za 18 miesięcy.

– Będzie to nowoczesne pogotowie wybudowane wedle najnowszych standardów. Bardzo dziękuję prezydentowi Sosnowca za przekazanie działek, na których zostanie wybudowana siedziba. Co ważne pracownicy Rejonowego Pogotowia Ratunkowego zyskają na jakości pracy. Teraz pozostaje nam kibicować wykonawcy, aby ukończył inwestycję w terminie – podsumował Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Pierwsi w regionie, drudzy w Polsce. Historyczna inwestycja w Sosnowcu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również