Wiadomości z Sosnowca

Od środy nowe przystanki autobusowe w Kazimierzu

  • Dodano: 2022-07-26 09:30

Już od środy w Kazimierzu będą działały nowe przystanki autobusowe. Dzięki nim łatwiej będzie dojechać do samego parku, a we wrześniu także do szkoły. Na razie testowo, ale jeśli rozwiązanie się spodoba, zostanie na stałe.

Nowe przystanki autobusowe

Przez ostatnie tygodnie specjalny zespół, w którego skład wchodzili eksperci od planowania linii komunikacji publicznej, a także radni właśnie z Kazimierza Górniczego sprawdzali różne trasy. Wszystko po to, aby znaleźć rozwiązanie, które poprawi dostępność komunikacyjną. Co bardzo ważne, na etapie przygotowywania zmian, w ramach Metropolitalnej Szkoły Prototypowania zespół zebrał ok. 400 ankiet od mieszkańców, których pytano o to, w jaki sposób i dokąd powinny dojeżdżać autobusy.

W sumie od środy będzie można korzystać z trzech przystanków:

  • przy Parku im. Jacka Kuronia,
  • na Armii Krajowej przed przejazdem,
  • na ulicy Głównej.

Jak wyglądają zmiany?

Autobusy linii 622 i 928, które kończyły bieg przed nieczynną kopalnią KWK Kazimierz-Juliusz, będą teraz miały swój końcowy i początkowy przystanek tuż przy Parku im. Jacka Kuronia. To zdecydowanie ułatwi dojazd oraz powrót z Parku Kuronia, skorzystają też dzieci oraz pracownicy dojeżdżający do szkoły.

Co ważne linie 622 i 928 będą też zatrzymywać się w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszkowców, Armii Krajowej i Głównej ułatwiając tym samym lepiej komunikując centrum dzielnicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.