Wiadomości z Sosnowca

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych. 1 listopada pojedziemy za darmo

  • Dodano: 2022-10-25 08:15, aktualizacja: 2022-10-25 08:47

Od 29 października do 2 listopada 2022 r., w związku ze znacznym wzrostem liczby pasażerów w okresie Wszystkich Świętych, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, mające na celu ułatwienie dojazdów w rejon cmentarzy w naszym mieście. Dodatkowo 1 listopada podróże autobusami, tramwajami i trolejbusami będą całkowicie bezpłatne.

29 października 2022 r. (sobota)

Na liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty (niewakacyjne). W aglomeracji uruchomionych zostanie 11 dodatkowych linii specjalnych w tym linia C6 w Sosnowcu i Będzinie, które będą kursować do 1 listopada 2022 r. włącznie.

30 października 2022 r. (niedziela)

Na liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w niedziele (niewakacyjne / niehandlowe) i święta.

31 października 2022 r. (poniedziałek)

Na liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni robocze (nieszkolne / niewakacyjne)

1 listopada 2022 r. (wtorek – Wszystkich Świętych)

Na liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty (niewakacyjne) z uwzględnieniem poniższych wyjątków:

Linie autobusowe:

Linie, które będą kursowały według rozkładów jazdy ważnych w dniu Wszystkich Świętych:

18, 26, 61, 88, 100, 160, 160S, 188,723, 807,

2 listopada 2022 r. (środa – Dzień Zaduszny)

Na liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni robocze (szkolne / niewakacyjne)

Więcej informacji na temat funkcjonowania komunikacji publicznej w aglomeracji

W okresie Wszystkich Świętych podobnie jak w latach ubiegłych w rejonie każdego cmentarza na terenie Sosnowca będzie można napotkać zmiany w organizacji ruchu, dlatego kierowcy proszeni są, aby zwracali szczególną uwagę na oznakowanie.

Zmiany w organizacji ruchu będą polegały przede wszystkim na uporządkowaniu parkowania w bezpośrednim sąsiedztwie każdego cmentarza, aby zapewnić bezpieczeństwo i nie dopuścić do zablokowania dróg. Wskazane zostaną miejsca postojowe oraz parkingi zlokalizowane w sąsiedztwie nekropolii oraz wprowadzone zostaną dodatkowe zakazy zatrzymywania przy drogach głównych. Zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie jedynie ul. Smutna od skrzyżowania z ul. Mireckiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również