Wiadomości z Sosnowca

Nietrzeźwy jechał kradzionym samochodem

  • Dodano: 2020-10-12 13:45

Sosnowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który pomimo odebranych uprawnień, wsiadł za kierownicę. Dodatkowo auto, którym się poruszał, było kradzione, a w środku policjanci znaleźli atrapę broni palnej. O dalszym losie mieszkańca Sosnowca zdecyduje prokurator.


Policjanci z drogówki zauważyli fiata seicento na jednej z ulic dzielnicy Pogoń. Kierowca osobówki nie był w stanie zapanować nad autem. Przyspieszał i zatrzymywał się na przemian, jadąc od krawędzi do krawędzi. Stróże prawa zatrzymali kierowcę do kontroli. Od razu wyczuli od niego alkohol – urządzenie wykazało w jego organizmie prawie promil.

Wyszło również na jaw, że 23-latek nie ma prawa jazdy i w przeszłości kilka razy został przyłapany na jeździe bez uprawnień. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnej bazie, okazało się, że samochód jest kradziony, a w środku przewożony był przedmiot przypominający broń palną. Możliwe, że to atrapa, jednak co do tego, czy było na nią wymagane zezwolenie, rozstrzygnie biegły.


Właściciel samochodu został poinformowany o jego odnalezieniu i po przeprowadzeniu przez policjantów wszystkich koniecznych czynności, odzyskał swoją własność. O dalszym losie zatrzymanego 23-latka zadecyduje teraz prokurator. Sprawcy może teraz grozić nawet kara do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.