Wiadomości z Sosnowca

Na początek Targi Budownictwa

  • Dodano: 2011-09-09 09:15

Już za kilka dni rozpoczyna się jesienny sezon targowy w Expo Silesia. Pierwszym i zarazem premierowym wydarzeniem są Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX Jesień, podczas których nie zabraknie branżowych nowinek, porad fachowców i licznych atrakcji. Targi rozpoczną się w sobotę 17 września i potrwają do niedzieli.

- Jeśli budujesz własny dom, kupujesz mieszkania, planujesz inwestycje, szukasz inspiracji lub po prostu chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu SIBEX Jesień jest imprezą z pewnością dla Ciebie - zapewnia Henryk Skup, dyrektor projektu. - Pełen wachlarz propozycji i bogata oferta wystawiennicza ponad 130 firm czyni to wydarzenie największą jesienną ekspozycją o tej tematyce na południu Polski - dodaje.

Mocnym akcentem targów jest budownictwo drewniane. Pierwszy dzień wystawy to "Dzień budownictwa drewnianego", którego częścią będzie branżowe seminarium. O zaletach domów z drewna opowiedzą fachowcy ze Stowarzyszenia Dom Drewniany, podzielą się także własnymi doświadczeniami i odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych.

Ciekawostką jest również towarzyszący targom Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO. Inicjatywę poparł Grzegorz Kaszak, biskup Diecezji Sosnowieckiej. O potrzebie renowacji obiektów zabytkowych i sakralnych warto rozmawiać, dlatego w ramach salonu przewidziane są także wykłady i seminaria dotyczące m.in. sposobów pozyskania dotacji z funduszy europejskich na renowację budynków, które należy otoczyć szczególną opieką.

Na zwiedzających czekają dodatkowo Pokaz Sztuki Dekarskiej, zorganizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz Pokaz Farb i Tynków Dekoracyjnych w ramach praktycznej strefy pokazowej.

Więcej informacji na stronie www.sibexjesien.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również