Wiadomości z Sosnowca

Milowice: Usunięto naczepę z niebezpiecznymi odpadami. Koszt? 220 tysięcy złotych!

  • Dodano: 2021-06-29 08:15, aktualizacja: 2021-06-29 09:21

Ekologiczna bomba rozbrojona. W środę, 23 czerwca, z Sosnowca została usunięta naczepa z odpadami, która przez wiele miesięcy stała przy ulicy Baczyńskiego w Milowicach. 

- Niestety będzie to nas wszystkich kosztowało 220 tys. zł., ponieważ służbom nie udało się ustalić sprawcy. Szukamy także firmy, która zajmie się utylizacją odpadów znalezionych w naczepie przy ulicy Kresowej – informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przyczepy porzucono jesienią 2020 roku

Przypomnijmy, że problem z porzuconymi odpadami trwa od września 2020 roku, kiedy to na terenie Sosnowca pojawiły się cztery naczepy z podejrzanymi odpadami. Porzucono je w różnych punktach miasta. Ta, którą udało się już usunąć, została pozostawiona w Milowicach przy ulicy Baczyńskiego, tuż przy hali sportowej. Kolejne dwie ulokowano na Pogoni, przy dawnej Hucie Buczek. Te ostatnie początkowo nie wzbudziły podejrzeń, ponieważ były utrzymane w dobrym stanie, a jedną z nich zdobiło logo Poczty Polskiej. Jednakże z uwagi na to, że ich postój przedłużał się, zainteresowały się nimi służby. W efekcie policjantom udało się ustalić ich właściciela, a ten został zobligowany do usunięcia naczep, co też uczynił. Czwarta z kolei stoi nadal przy ul. Kresowej.

Usunięto już naczepę z Milowic

Jeśli zaś chodzi o przyczepę z Milowic, tu sytuacja wygląda inaczej, bowiem nie udało się ustalić właściciela pojazdu z francuskimi rejestracjami. W maju dostrzeżono wyciek substancji z jednego z mauzerów. Ustalono, że wewnątrz naczepy znajduje się 24 mauzery o pojemności 1000 litrów, w których składowane są m.in. przepalone oleje, substancje ropopochodne i szlamy.  Aby pozbyć się „śmieciowego problemu” miasto postanowiło ogłosić  przetarg na utylizację przyczepy. Wybrano ofertę firmy Remondis, Która przystąpiła do dzieła i usunęła naczepę. 

Do rozwiązania pozostała jeszcze kwestia naczepy stojącej przy ulicy Kresowej.

Milowice: Usunięto naczepę z niebezpiecznymi odpadami. Koszt? 220 tysięcy  złotych!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.