Wiadomości z Sosnowca

Dziecko w sosnowieckim Oknie Życia. Chłopiec trafił na badania do szpitala

  • Dodano: 2021-06-21 17:45

Diecezja Sosnowiecka poinformowała o znalezieniu w Oknie Życia kilkutygodniowego chłopca. Dziecko trafiło do szpitala na badania.

W niedzielę 20 czerwca wieczorem Mikołaj Wójtowicz z biura prasowego Diecezji Sosnowieckiej poinformował o pozostawieniu w Oknie Życia u Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu kilkutygodniowego chłopca. Alarm w oknie prowadzonym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej rozległ się chwilę po godzinie 16.00.

Kilkutygodniowy, dobrze zadbany chłopczyk trafił do szpitala na szczegółowe badania – przekazał Mikołaj Wójtowicz.

Dziecko trafiło do Okna Życia w Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu. Kilkutygodniowy chłopiec jest zadbany i trafił do szpitala na badania

Chłopczyk jest kolejnym dzieckiem pozostawionym w działającym od 12 lat sosnowieckim Oknie Życia. Miejsce, w którym rodzice anonimowo mogą pozostawić dziecko, zapewniając mu bezpieczeństwo i opiekę powstało z inicjatywy diecezjalnej Caritas w 2009 roku. Opiekują się nim Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Osiedla Piastów, na ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25.

Po raz pierwszy dzwonek w sosnowieckim Oknie Życia rozległ się 19 marca 2018 roku. Był to chłopiec, który nie miał jeszcze odciętej pępowiny i szybko trafił pod opiekę lekarzy. Od tego czasu udało się uratować łącznie czwórkę dzieci: trzech chłopców i dziewczynkę.

Okna Życia zapewniają matkom w bardzo trudnej sytuacji możliwość oddania swojego nowo narodzonego dziecka w bezpieczne miejsce, skąd trafi do adopcji. Jest to alternatywa dla porzucenia dziecka w miejscu czy warunkach, które zagrażałyby jego życiu – wyjaśnia Mikołaj Wójtowicz.

To również właściwe rozwiązanie dla tych matek, które z powodu rozmaitych trudności rozważają dokonanie aborcji. Dzięki systemom powiadamiania zamontowanym w Oknie Życia, maluszek natychmiast otrzyma fachową opiekę i pomoc, trafia na badania lekarskie.

Na terenie diecezji sosnowieckiej działają dwa Okna Życia - jedno w Sosnowcu, a drugie w Jaworznie. Sosnowieckie okno zostało uruchomione w 2009 r. dzięki Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również