Wiadomości z Sosnowca

Dziecko w sosnowieckim Oknie Życia. Chłopiec trafił na badania do szpitala

  • Dodano: 2021-06-21 17:45

Diecezja Sosnowiecka poinformowała o znalezieniu w Oknie Życia kilkutygodniowego chłopca. Dziecko trafiło do szpitala na badania.

W niedzielę 20 czerwca wieczorem Mikołaj Wójtowicz z biura prasowego Diecezji Sosnowieckiej poinformował o pozostawieniu w Oknie Życia u Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu kilkutygodniowego chłopca. Alarm w oknie prowadzonym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej rozległ się chwilę po godzinie 16.00.

Kilkutygodniowy, dobrze zadbany chłopczyk trafił do szpitala na szczegółowe badania – przekazał Mikołaj Wójtowicz.

Dziecko trafiło do Okna Życia w Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu. Kilkutygodniowy chłopiec jest zadbany i trafił do szpitala na badania

Chłopczyk jest kolejnym dzieckiem pozostawionym w działającym od 12 lat sosnowieckim Oknie Życia. Miejsce, w którym rodzice anonimowo mogą pozostawić dziecko, zapewniając mu bezpieczeństwo i opiekę powstało z inicjatywy diecezjalnej Caritas w 2009 roku. Opiekują się nim Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Osiedla Piastów, na ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25.

Po raz pierwszy dzwonek w sosnowieckim Oknie Życia rozległ się 19 marca 2018 roku. Był to chłopiec, który nie miał jeszcze odciętej pępowiny i szybko trafił pod opiekę lekarzy. Od tego czasu udało się uratować łącznie czwórkę dzieci: trzech chłopców i dziewczynkę.

Okna Życia zapewniają matkom w bardzo trudnej sytuacji możliwość oddania swojego nowo narodzonego dziecka w bezpieczne miejsce, skąd trafi do adopcji. Jest to alternatywa dla porzucenia dziecka w miejscu czy warunkach, które zagrażałyby jego życiu – wyjaśnia Mikołaj Wójtowicz.

To również właściwe rozwiązanie dla tych matek, które z powodu rozmaitych trudności rozważają dokonanie aborcji. Dzięki systemom powiadamiania zamontowanym w Oknie Życia, maluszek natychmiast otrzyma fachową opiekę i pomoc, trafia na badania lekarskie.

Na terenie diecezji sosnowieckiej działają dwa Okna Życia - jedno w Sosnowcu, a drugie w Jaworznie. Sosnowieckie okno zostało uruchomione w 2009 r. dzięki Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.