Wiadomości z Sosnowca

Miasto będzie kontynuowało program finansowania zapłodnienia In Vitro

  • Dodano: 2024-03-08 11:15

W 2024 roku kolejni sosnowiczanie uzyskają pomoc w staraniu się o pociechę. Przewidziano pomoc dla 40 par, które borykają się z problemem niepłodności. 

Metoda In vitro 

Sposób zapłodnienia In Vitro to inaczej zapłodnienie pozaustrojowe. Najprościej mówiąc do poczęcia, dochodzi w warunkach laboratoryjnych. Komórka zapłodniona w taki sposób, w momencie, gdy zaczyna się dzielić, zostaje wprowadzona do ciała przyszłej mamy. Sama ciąża oraz poród przebiegają już w sposób naturalny, tak jakby do zapłodnienia doszło w tradycyjnej formie. 

Problem niepłodności w Polsce

Między 15 a 20% par w Polsce spotyka się z problemem niepłodności. Najczęstszym z powodów jest odkładanie decyzji o ciąży do późnego wieku, następnie są problemy zdrowotne m.in. wady macicy, endometrioza czy czynnik męski w postaci obniżonych parametrów nasienia. Pary w związku z tą kwestią często są zmuszone do alternatywnych form starania się o dziecko. 

Sosnowiec dba o mieszkańców

Prezydent miasta Arkadiusz Chęciński za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował mieszkańców o kontynuacji programu finansowania zapłodnienia In Vitro w Sosnowcu. Dzięki działaniom władz około 40 sosnowieckich par otrzyma pomoc w związku z zajściem w ciążę. Sosnowiczanie będą mieli do dyspozycji 6 klinik udzielających świadczeń z tego zakresu. W poprzednich latach w ramach programu powitano na świecie 39 maluchów. 

-Nie oglądamy się na innych. In vitro na kolejny rok w Sosnowcu dla kolejnych 40 par Już niedługo ruszy składanie wniosków do 6 klinik, które w tym roku będą udzielały mieszkańcom miasta świadczeń medycznych z tego zakresu. Do tej pory dzięki programowi leczenia in vitro w Sosnowcu urodziło się 39 dzieci.- informuje na swoim profilu na facebooku  Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również