Wiadomości z Sosnowca

Aż 106 projektów w sosnowieckim Budżecie Obywatelskim!

  • Dodano: 2021-05-07 09:15

Po kilka projektów w każdej strefie lokalnej i trzynaście w ogólnomiejskiej. Mieszkańcy Sosnowca zaprezentowali kolejne pomysły w Budżecie Obywatelskim.

Na zgłoszenia w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego czekaliśmy od 12 kwietnia. W poprzednich siedmiu edycjach mieszkańcy Sosnowca wydali blisko 50 milionów złotych na ponad 200 projektów.

 - Już teraz na terenie miasta mamy grubo ponad 200 inwestycji zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Place zabaw, skwery, chodniki, siłownie pod chmurką, renowacje parków czy parkingi, a nawet tężnie solankowe. To wszystko jest już do dyspozycji sosnowiczan - mówił prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Teraz tych miejsc będzie jeszcze więcej. Wśród stref najwięcej projektów, po 9, pojawiło się w strefie II (Pogoń) i VIII (Zagórze Południe). W ogólnomiejskiej, gdzie do rozdysponowania jest milion złotych, pojawiło się aż 13 pomysłów.

Co zaproponowali Sosnowiczanie?

W Milowicach postawiono na strefy sportu i place zabaw. Pogoń to m.in. pomysł na nowe alejki w Parku Dietla, wybieg dla psów czy też parking.

Na Starym Sosnowcu mieszkańcy chcieliby np. ogrodu literackiego, a na Środuli m.in. skocznię narciarską (HS45). W Sielcu pojawił się pomysł rozbudowy placu zabaw, montażu ławek fitness, a w centrum miasta miałby stanąć całoroczny fortepian.

Zagórze to m.in. wybiegi dla psów, nowe skwery i miejsca parkingowe. Bobrek, Niwka to np. trampoliny i park linowy. Modrzejów to zmiany w pobliżu Trójkąta Trzech Cesarzy, w Kazimierzu zmiany na Wagowej, a na Porąbce np. inteligentne przejście dla pieszych.

W strefie ogólnomiejskiej pojawiły się pomysły na nowe obiekty sportowe, siłownie pod chmurką, sadzenie lasu, a nawet plac zabaw dla dorosłych.

 - To na razie pomysły. Teraz przyjdzie czas na weryfikację formalną i spotkanie zespołu konsultacyjnego. We wrześniu poznamy ostateczna listę projektów, na które będą mogli głosować mieszkańcy. Samo głosowanie będzie miało miejsce na przełomie września i października - mówi Michał Mercik, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Kultury, Rozwoju i Dialogu Społecznego.

 Wszystkie 106 pomysłów jest dostępnych na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ymais

    To chodniki i ulice w Zagórzu Południe powinny stanowić podstawę sensownego wydania pieniędzy. Obok rozsypująch się , niechlujnych chodników i dziur w osiedlowych drogach, skwery , place itp. wyglądają dosyć groteskowo . Proszę brać przykład z innych gospodarnych województw.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.