Wiadomości z Sosnowca

Wyjazd na narty z dziećmi - gdzie jechać i o czym pamiętać?

  • Dodano: 2019-02-19 12:00

Wyjazd na narty z dziećmi to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i nabranie sił. Taki czas spędzony w sposób wartościowy i aktywny również korzystnie wpływa na stan zdrowia. Jednak, by wypad był w pełni udany, warto się do niego odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim należy starannie i dokładnie wybrać miejsce podróży. Odpowiednia infrastruktura będzie tutaj kluczowa. Mimo tego, że jedziemy na narty, to przecież dzieci nie będą całych dni spędzały na stoku. Warto zadbać również o inne rozrywki dla nich. Taka różnorodność sprawi, że wyjazd będzie ciekawszy i bardziej atrakcyjny, a dzieci będą go z pewnością dobrze wspominały.

Jak się przygotować do wyjazdu na narty z dzieckiem?

Druga kwestia to plan działania. Wyjazd na narty to pobyt na stoku, ale nie tylko. Ciekawym rozwiązaniem będzie również zwiedzanie, wizyta w interesującym muzeum, czy zobaczenie miasta, do którego została zaplanowana wycieczka.

Oczywiście, odpowiednie wybranie terminu podróży może okazać się bardzo istotne. W niektórych kurortach odbywają się ciekawe festiwale lokalne. Zobaczenie ich przy okazji wizyty, to dodatkowa wartość takiej podróży.

Na koniec, pozostaje spakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. O niczym nie można zapomnieć. Choć bardzo często można pewne rzeczy dokupić na miejscu, to może się tak zdarzyć, że będą one potrzebne zanim uda się dotrzeć do sklepu. Warto mieć przy sobie wszystko, co będzie potrzebne.

O czym należy pamiętać?

A co może być potrzebne? Na pewno zestaw ubrań dostosowanych do pogody. To podstawa. Do tego, oczywiście nie można zapomnieć o dokumentach. Ewentualna choroba czy wypadek mogą sprawić, że konieczna będzie wizyta u lekarza. Jeżeli otrzyma on dokumenty zdrowotne poszkodowanego lub chorego, to znacznie łatwiej będzie mu wdrożyć odpowiednie leczenie. Szczególnie istotne jest tutaj zawarcie informacji o dotychczasowych chorobach, leczeniu i alergiach.

Ubezpieczenie jest konieczne

Mimo tego, że posiadanie polisy narciarskiej podczas wakacyjnego wyjazdu nie jest obowiązkowe, to  rozsądnie jest się w nią wyposażyć. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego refunduje tylko podstawowe świadczenia medyczne w krajach UE i EFTA. Działa ona w ten sposób, że w razie zdarzenia, które wymaga interwencji medycznej, podróżny po okazaniu karty może liczyć na częściowe sfinansowanie kosztów jego leczenia za granicą. Pokrywana jest ta część, która i tak finansowana jest przez dane państwo (w niektórych krajach funkcjonuje system partycypacyjny - pacjenci współopłacają leczenie państwowe), do kwoty, która w Polsce jest na daną procedurę medyczną przeznaczona.

W praktyce wygląda to tak, że z EKUZ może zabraknąć pieniędzy na pokrycie wszystkich kosztów leczenia. Właśnie dlatego konieczne jest posiadanie dodatkowego, indywidualnego ubezpieczenia. Jego zakres, możliwości ochrony i dostępne sumy ubezpieczenia można znaleźć przeglądając ubezpieczenie narciarskie z www.ubezpieczeniaonline.pl

Jak wybrać optymalną polisę narciarską?

W pierwszej kolejności należałoby się zastanowić, jaki zakres ochrony polisy narciarskiej jest nam niezbędny. Przede wszystkim musi to być ubezpieczenie kosztów leczenia, akcji ratowniczej, poszukiwawczej i następstw nieszczęśliwych wypadków. To najbardziej kosztowne zdarzenia, które mogą doprowadzić do poważnych kłopotów finansowych.

Warto również zastanowić się nad rozszerzeniem swojej ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowe opcje. Wśród nich znajduje się ubezpieczenie transportu medycznego, bagażu podróżnego, sprzętu sportowego czy też ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. To ostatnie działa wówczas, gdy ubezpieczony wyrządzi szkodę osobową lub rzeczową osobie trzeciej.

Wybór odpowiedniej ochrony będzie łatwiejszy, jeżeli porówna się dostępne na rynku produkty. Wśród nich na uwagę zasługuje ubezpieczenie narciarskie AXA Travel Sport w www.ubezpieczeniaonline.pl.Posiada szeroki zakres ochrony, który sprawdzić się może w wielu sytuacjach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.